Kol Invest AS
Score · regnskapsår 2025
93av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 100 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 5 av 5 821 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 9 av 7 839 · Eiendom
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 98 og soliditet 92 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Kol Invest AS ligger 44 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 5 820 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 99,3 % (median 46,9 %) og egenkapitalandel 89,1 % (median 26,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 99,3 % | 46,9 % |
| Resultatmargin | 99,3 % | 22,6 % |
| Totalrentabilitet | 62,4 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 89,1 % | 26,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,12 | 2,20 |
| Likviditetsgrad 1 | 8,82 | 1,40 |
| Omsetningsvekst | 1 344,9 % | 3,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 93 gjør Kol Invest AS det bedre enn 100 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 821 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Kol Invest AS har score 93 for 2025, rang 9 av 7 839 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 99 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 1 344,9 % mot median 3,0 %. Lønnsomhet: persentil 98 mot sammenlignbare, driftsmargin 99,3 % mot median 46,9 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Kol Invest AS hadde en driftsmargin på 99,3 % og en egenkapitalandel på 89,1 % i 2025, og er nr. 9 av 7 839 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 1 345 % og egenkapitalandelen steg fra 70,1 % til 89,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,6 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 22,6 | 4 MNOK |
| P/B | 0,9 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 99,3 % (median 46,9 %); Egenkapitalandel 89,1 % (median 26,7 %); Likviditetsgrad 1 8,82 (median 1,40).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 23,4 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 98 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 92 | vekt 25 % |
| Likviditet | 87 | vekt 15 % |
| Vekst | 99 | vekt 15 % |
| Konsistens | 85 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Kol Invest AS?
Driftsmarginen var 99,3 % i 2025, mot en median på 46,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 62,4 %.
Hvor solid er Kol Invest AS?
Egenkapitalandelen var 89,1 % i 2025 (median 26,7 %). Gjeldsgraden var 0,12 (median 2,20).
Hvordan er likviditeten i Kol Invest AS?
Likviditetsgrad 1 var 8,82 i 2025 (median 1,40).
Hvordan står Kol Invest AS i Eiendom?
Kol Invest AS er nr. 9 av 7 839 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 5 av 5 821. Omsetningen endret seg 1 344,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 814793192
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 19. desember 2014 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Luragata 21, 4307 SANDNES
- Kommune
- Sandnes rang 4 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 13. januar 2015
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Energyx AS (5 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 93 | |
| Rang | – | – | 9 | |
| Driftsmargin | 92,5 % | 97,6 % | 99,3 % | |
| Totalrentabilitet | 8,4 % | 11,2 % | 62,4 % | |
| Egenkapitalandel | 54,4 % | 70,1 % | 89,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,21 | 0,07 | 8,82 | |
| Omsetningsvekst | – | 16,7 % | 1 344,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 1,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 1,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 1,1 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 1,1 MNOK |
| Finanskostnader | – | – | – |
| Sum eiendeler | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK | 1,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 1,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK | 1,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 1,5 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6469401.
Videre
Lignende selskaper
- Vise AS indeks 95, nr. 4 · sammenlign
- Datsetto AS indeks 95, nr. 5 · sammenlign
- Zidane Holding AS indeks 94, nr. 6 · sammenlign
- Pære Eiendom AS indeks 93, nr. 10 · sammenlign
- Rådhusgaten 32 AS indeks 92, nr. 12 · sammenlign