Enzian AS

Org.nr. 811640522 · Lillestrøm · Stiftet 2013

Score · regnskapsår 2025

84av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 88 av 5 647 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 107 av 7 174 · Eiendom

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 95 og soliditet 95 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Enzian AS ligger 35 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 49 blant 5 646 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 96,2 % (median 48,2 %) og egenkapitalandel 93,9 % (median 27,0 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter9 MNOK2 MNOK
Driftsmargin 96,2 % 48,2 % 99 %
Resultatmargin 95,4 % 23,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 29,8 % 7,8 % 90 %
Egenkapitalandel 93,9 % 27,0 % 96 %
Gjeldsgrad 0,06 2,20 95 %
Likviditetsgrad 1 15,33 1,41 92 %
Omsetningsvekst 13,2 % 3,0 % 73 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 84 gjør Enzian AS det bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 647 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Enzian AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Enzian AS har score 84 for 2025, rang 107 av 7 174 i sektoren.

Sterkest: Soliditet: persentil 95 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 93,9 % mot median 27,0 %. Lønnsomhet: persentil 95 mot sammenlignbare, driftsmargin 96,2 % mot median 48,2 %.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Enzian AS hadde en driftsmargin på 96,2 % og en egenkapitalandel på 93,9 % i 2025, og er nr. 107 av 7 174 rangerte selskaper i Eiendom.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 85,5 % til 96,2 % og omsetningen økte med 13 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 27 MNOK og 85 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 8,5 MNOK 10,0 85 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 8,5 MNOK
minus netto gjeld −0,7 MNOK
8,0 69 MNOK
P/B Egenkapital: 26,9 MNOK 1,0 27 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • positiv

    I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin 96,2 % (median 48,2 %); Egenkapitalandel 93,9 % (median 27,0 %); Likviditetsgrad 1 15,33 (median 1,41).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 4,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 31,0 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet95 vekt 30 %
Soliditet95 vekt 25 %
Likviditet92 vekt 15 %
Vekst73 vekt 15 %
Konsistens48 vekt 15 %

Varighet: 73 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Enzian AS?

Driftsmarginen var 96,2 % i 2025, mot en median på 48,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 29,8 %.

Hvor solid er Enzian AS?

Egenkapitalandelen var 93,9 % i 2025 (median 27,0 %). Gjeldsgraden var 0,06 (median 2,20).

Hvordan er likviditeten i Enzian AS?

Likviditetsgrad 1 var 15,33 i 2025 (median 1,41).

Hvordan står Enzian AS i Eiendom?

Enzian AS er nr. 107 av 7 174 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 88 av 5 647. Omsetningen endret seg 13,2 % fra året før.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
811640522
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Eiendom (68.110)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
13. februar 2013 13 år i drift
Aksjekapital
0,24 MNOK
Forretningsadresse
c/o Amira Regnskap AS, Brogata 7, 2000 LILLESTRØM
Kommune
Lillestrøm rang 7 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
54930069KC574O07XP96 fornyes 3. september 2027

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Rollene er ikke hentet ennå.

Morselskap
Ingen morselskap: eies av personer

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks627384
Rang1 793450107
Driftsmargin−32,4 %85,5 %96,2 %
Totalrentabilitet−27,5 %31,6 %29,8 %
Egenkapitalandel91,9 %91,1 %93,9 %
Likviditetsgrad 110,5710,1315,33
Omsetningsvekst–−38,3 %13,2 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter12,7 MNOK7,8 MNOK8,9 MNOK
Driftsresultat−4,1 MNOK6,7 MNOK8,5 MNOK
Resultat før skatt−4,4 MNOK6,7 MNOK8,5 MNOK
Årsresultat−4,4 MNOK6,7 MNOK8,5 MNOK
Finanskostnader0,3 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler15,0 MNOK21,4 MNOK28,7 MNOK
Omløpsmidler12,9 MNOK19,3 MNOK26,6 MNOK
Egenkapital13,8 MNOK19,5 MNOK26,9 MNOK
Opptjent egenkapital9,5 MNOK15,2 MNOK22,6 MNOK
Sum gjeld1,2 MNOK1,9 MNOK1,7 MNOK
Kortsiktig gjeld1,2 MNOK1,9 MNOK1,7 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6422531.