Carla Studio AS

Org.nr. 811141402 · Porsgrunn · Stiftet 1956 · 5 ansatte

Score · regnskapsår 2023

32av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 25 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 7 903 av 10 542 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 16 020 av 21 073 · Handel

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 14 og soliditet 29 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Carla Studio AS ligger 18 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.

Medianscore 50 blant 10 533 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin −7,6 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 21,0 % (median 35,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter5 MNOK4 MNOK
Driftsmargin −7,6 % 2,6 % 15 %
Resultatmargin −8,4 % 2,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −20,3 % 5,7 % 12 %
Egenkapitalandel 21,0 % 35,5 % 36 %
Gjeldsgrad 3,77 1,26 23 %
Likviditetsgrad 1 2,17 1,79 60 %
Omsetningsvekst – 6,5 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt0,92 MNOK0,74 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 32 gjør Carla Studio AS det bedre enn 25 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (10 542 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Carla Studio AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Carla Studio AS hadde en driftsmargin på −7,6 % og en egenkapitalandel på 21,0 % i 2023, og er nr. 16 020 av 21 073 rangerte selskaper i Handel.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 0 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −0,4 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −0,4 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 0,4 MNOK 1,0 0 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −8,4 % (median 2,0 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −7,6 % (median 2,6 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 2,7 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet14 vekt 30 %
Soliditet29 vekt 25 %
Likviditet60 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens43 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Carla Studio AS?

Driftsmarginen var −7,6 % i 2023, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −20,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Carla Studio AS?

Egenkapitalandelen var 21,0 % i 2023 (median 35,5 %). Gjeldsgraden var 3,77 (median 1,26).

Hvordan er likviditeten i Carla Studio AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,17 i 2023 (median 1,79).

Hvordan står Carla Studio AS i Handel?

Carla Studio AS er nr. 16 020 av 21 073 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 7 903 av 10 542.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
811141402
Org.form
AS
Sektor
Handel (47.710)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
5 registrert 10. august 2026
Stiftet
14. mai 1956 70 år i drift
Aksjekapital
0,20 MNOK
Forretningsadresse
Skomværgata 7, 3921 PORSGRUNN
Kommune
Porsgrunn rang 5–12 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 22. oktober 2013
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks326142
Rang16 0206 55814 907
Driftsmargin−7,6 %8,5 %−2,3 %
Totalrentabilitet−20,3 %19,0 %−5,5 %
Egenkapitalandel21,0 %33,4 %27,7 %
Likviditetsgrad 12,172,962,44
Omsetningsvekst–3,7 %7,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter4,6 MNOK4,8 MNOK5,1 MNOK
Driftsresultat−0,4 MNOK0,4 MNOK−0,1 MNOK
Resultat før skatt−0,4 MNOK0,4 MNOK−0,2 MNOK
Årsresultat−0,4 MNOK0,4 MNOK−0,2 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler1,7 MNOK2,2 MNOK2,1 MNOK
Omløpsmidler1,7 MNOK2,2 MNOK2,0 MNOK
Egenkapital0,4 MNOK0,7 MNOK0,6 MNOK
Opptjent egenkapital0,3 MNOK0,6 MNOK0,5 MNOK
Sum gjeld1,4 MNOK1,4 MNOK1,5 MNOK
Kortsiktig gjeld0,8 MNOK0,7 MNOK0,8 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 4703285.

Lignende selskaper