Carla Studio AS
Score · regnskapsår 2025
42av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 36 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 7 242 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 14 907 av 22 952 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 26 og soliditet 38 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Carla Studio AS ligger 8 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −2,3 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 27,7 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −2,3 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | −3,0 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | −5,5 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 27,7 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 2,61 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,44 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 7,4 % | 4,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,03 MNOK | 0,76 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 42 gjør Carla Studio AS det bedre enn 36 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Carla Studio AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Carla Studio AS har score 42 for 2025, rang 14 907 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 65 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,44 mot median 1,74.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 26 mot sammenlignbare, driftsmargin −2,3 % mot median 2,6 %. Soliditet: persentil 38 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 27,7 % mot median 33,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −3,0 % (median 2,1 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Carla Studio AS hadde en driftsmargin på −2,3 % og en egenkapitalandel på 27,7 % i 2025, og er nr. 14 907 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 8,5 % til −2,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −3,0 % (median 2,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 26 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 38 | vekt 25 % |
| Likviditet | 65 | vekt 15 % |
| Vekst | 58 | vekt 15 % |
| Konsistens | 44 | vekt 15 % |
Varighet: 45 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Carla Studio AS?
Driftsmarginen var −2,3 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −5,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Carla Studio AS?
Egenkapitalandelen var 27,7 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 2,61 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Carla Studio AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,44 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Carla Studio AS i Handel?
Carla Studio AS er nr. 14 907 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 7 242 av 11 289. Omsetningen endret seg 7,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 811141402
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.710)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 5 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 14. mai 1956 70 år i drift
- Aksjekapital
- 0,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Skomværgata 7, 3921 PORSGRUNN
- Kommune
- Porsgrunn rang 5–12 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 22. oktober 2013
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Hanne Micaelsen
- Styrets leder
- Hanne Micaelsen
- Varamedlem
- Lasse Johansen
- Regnskapsfører
- One Accounting AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 32 | 61 | 42 | |
| Rang | 16 029 | 6 560 | 14 907 | |
| Driftsmargin | −7,6 % | 8,5 % | −2,3 % | |
| Totalrentabilitet | −20,3 % | 19,0 % | −5,5 % | |
| Egenkapitalandel | 21,0 % | 33,4 % | 27,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,17 | 2,96 | 2,44 | |
| Omsetningsvekst | – | 3,7 % | 7,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,6 MNOK | 4,8 MNOK | 5,1 MNOK |
| Driftsresultat | −0,4 MNOK | 0,4 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,4 MNOK | 0,4 MNOK | −0,2 MNOK |
| Årsresultat | −0,4 MNOK | 0,4 MNOK | −0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,7 MNOK | 2,2 MNOK | 2,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,7 MNOK | 2,2 MNOK | 2,0 MNOK |
| Egenkapital | 0,4 MNOK | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum gjeld | 1,4 MNOK | 1,4 MNOK | 1,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,8 MNOK | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6517957.
Videre
Lignende selskaper
- Berg AS indeks 42, nr. 14 903 · sammenlign
- VARME & Flis AS indeks 42, nr. 14 904 · sammenlign
- Nordic-Invest AS indeks 42, nr. 14 906 · sammenlign
- Ryfylkebyen Autosenter AS indeks 42, nr. 14 908 · sammenlign
- Hoppestad B/E AS indeks 42, nr. 14 909 · sammenlign