Rangering Overnatting og servering 2024
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2024
Kvartiler blant de 2 363 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −1,7 % | 3,4 % | 9,6 % |
| Resultatmargin | −2,5 % | 2,8 % | 9,2 % |
| Totalrentabilitet | −3,9 % | 10,0 % | 24,4 % |
| Egenkapitalandel | 1,4 % | 18,7 % | 42,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,99 | 2,39 | 7,35 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,66 | 1,04 | 1,58 |
| Omsetningsvekst | −2,6 % | 5,6 % | 16,4 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 1 295 · Mellomstore: 276 · Små: 782 · Store: 15. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2024
Best i hver kategori · 2024
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2024
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 151 | Viking QG Pizza AS | Mikronr. 94 i klassen | 78 | 10,0 % | 52,2 % | 1,55 | 16,5 % | 7 MNOK |
| 152 | Glouglou AS | Mikronr. 95 i klassen | 78 | 16,1 % | 51,1 % | 1,78 | 21,7 % | 8 MNOK |
| 153 | Paulsenkaia Drift AS | Smånr. 51 i klassen | 78 | 12,5 % | 48,3 % | 1,61 | 9,9 % | 47 MNOK |
| 154 | Brakanes Hotelldrift AS | Smånr. 52 i klassen | 78 | 8,2 % | 52,4 % | 1,98 | 44,9 % | 43 MNOK |
| 155 | Burgr Skansen AS | Mikronr. 96 i klassen | 78 | 10,7 % | 58,6 % | 2,10 | 6,4 % | 8 MNOK |
| 156 | Star Kebab AS | Mikronr. 97 i klassen | 78 | 11,2 % | 53,3 % | 1,19 | 38,2 % | 7 MNOK |
| 157 | CAFÈ VENNER & Kos AS | Mikronr. 98 i klassen | 78 | 14,1 % | 69,4 % | 2,98 | 2,0 % | 7 MNOK |
| 158 | Restaurant Glorioso AS | Mikronr. 99 i klassen | 78 | 0,4 % | 52,4 % | 2,25 | 118,1 % | 2 MNOK |
| 159 | Golden House Sandnes AS | Mikronr. 100 i klassen | 78 | 16,6 % | 70,5 % | 3,37 | 5,5 % | 7 MNOK |
| 160 | Fuji Sushi Drammen AS | Mikronr. 101 i klassen | 78 | 11,3 % | 86,5 % | 5,42 | 4,4 % | 8 MNOK |
| 161 | Finnsnes Hotell AS | Smånr. 53 i klassen | 78 | 12,1 % | 52,7 % | 2,99 | 21,1 % | 19 MNOK |
| 162 | Storebaug Hotell og Kro AS | Smånr. 54 i klassen | 78 | 15,1 % | 29,8 % | 1,41 | 29,3 % | 25 MNOK |
| 163 | Som Hos Moi AS | Smånr. 55 i klassen | 78 | 12,3 % | 58,9 % | 2,56 | 2,7 % | 39 MNOK |
| 164 | New Delhi Bergen AS | Mikronr. 102 i klassen | 78 | 15,1 % | 50,5 % | 1,05 | 174,9 % | 4 MNOK |
| 165 | Garen Camping AS | Mikronr. 103 i klassen | 78 | 16,5 % | 95,9 % | 13,31 | −0,7 % | 6 MNOK |
| 166 | Hotel Zander K AS | Mellomstorenr. 8 i klassen | 78 | 21,1 % | 30,0 % | 1,38 | 10,2 % | 112 MNOK |
| 167 | OSLO BAR & Bowling AS | Smånr. 56 i klassen | 77 | 26,9 % | 54,4 % | 1,68 | 2,0 % | 46 MNOK |
| 168 | Laukvik Fiskecamp AS | Mikronr. 104 i klassen | 77 | 24,8 % | 50,8 % | 1,50 | 24,7 % | 4 MNOK |
| 169 | Atlanterhavsveien Kafe AS | Mikronr. 105 i klassen | 77 | 8,0 % | 64,9 % | 2,79 | 5,5 % | 2 MNOK |
| 170 | Fjellskål Fisketorget AS | Mellomstorenr. 9 i klassen | 77 | 9,3 % | 36,4 % | 1,48 | 16,6 % | 117 MNOK |
| 171 | Pizzeria la Pietra AS | Smånr. 57 i klassen | 77 | 12,9 % | 59,3 % | 2,38 | −5,5 % | 11 MNOK |
| 172 | Einar Hallstensen Catering AS | Smånr. 58 i klassen | 77 | 5,4 % | 51,2 % | 2,07 | 60,0 % | 13 MNOK |
| 173 | Norheimsund Pizza AS | Mikronr. 106 i klassen | 77 | 7,8 % | 60,1 % | 2,46 | 12,3 % | 3 MNOK |
| 174 | Nori Sushi Bar AS | Mikronr. 107 i klassen | 77 | 15,5 % | 46,9 % | 1,69 | 8,8 % | 6 MNOK |
| 175 | Fusa Catering AS | Mikronr. 108 i klassen | 77 | 14,5 % | 48,5 % | 1,94 | 21,5 % | 2 MNOK |
| 176 | CHINA - Restaurant AS mangler 2025 | Mikronr. 109 i klassen | 77 | 9,3 % | 61,7 % | 2,61 | 11,8 % | 5 MNOK |
| 177 | BURGER & Pizzacompaniet AS | Smånr. 59 i klassen | 77 | 15,3 % | 66,3 % | 2,94 | 4,1 % | 11 MNOK |
| 178 | Kinesisk Hillevåg TA med Hjem AS | Mikronr. 110 i klassen | 77 | 11,0 % | 49,8 % | 1,94 | 7,6 % | 5 MNOK |
| 179 | Corner Hotell AS | Mikronr. 111 i klassen | 77 | 19,1 % | 47,4 % | 3,58 | 24,4 % | 5 MNOK |
| 180 | JE Consult AS | Mikronr. 112 i klassen | 77 | 71,8 % | 57,0 % | 2,36 | −6,0 % | 5 MNOK |
| 181 | Reel AS | Smånr. 60 i klassen | 77 | 10,4 % | 38,3 % | 1,18 | 64,8 % | 12 MNOK |
| 182 | G Flansa AS | Mikronr. 113 i klassen | 77 | 7,0 % | 65,7 % | 2,89 | 14,7 % | 9 MNOK |
| 183 | Mai Sushi AS mangler 2025 | Mikronr. 114 i klassen | 77 | 19,3 % | 45,9 % | 1,31 | 13,7 % | 5 MNOK |
| 184 | Veikroa Nes i Ådal AS | Mikronr. 115 i klassen | 76 | 7,9 % | 62,4 % | 2,52 | 15,3 % | 6 MNOK |
| 185 | Jenny AS | Smånr. 61 i klassen | 76 | 13,3 % | 46,8 % | 1,75 | 2,4 % | 17 MNOK |
| 186 | Sentrum Kinamat AS | Mikronr. 116 i klassen | 76 | 24,9 % | 59,0 % | 7,18 | 4,1 % | 5 MNOK |
| 187 | Snøheim Turisthytte AS | Mikronr. 117 i klassen | 76 | 11,4 % | 50,8 % | 2,45 | 53,5 % | 4 MNOK |
| 188 | Bruun-Larsen AS | Smånr. 62 i klassen | 76 | 24,5 % | 20,7 % | 1,44 | 36,4 % | 10 MNOK |
| 189 | Lunchbaren AS | Mikronr. 118 i klassen | 76 | 10,7 % | 63,9 % | 2,59 | 2,8 % | 5 MNOK |
| 190 | Happy Foods AS | Smånr. 63 i klassen | 76 | 2,7 % | 71,1 % | 2,88 | 16,1 % | 11 MNOK |
| 191 | Babis Pizza AS | Mikronr. 119 i klassen | 76 | 8,4 % | 85,8 % | 6,93 | 1,1 % | 4 MNOK |
| 192 | Sandnessjøen Hotelldrift AS | Mellomstorenr. 10 i klassen | 76 | 4,6 % | 61,7 % | 1,65 | 14,2 % | 62 MNOK |
| 193 | Melboden AS | Mikronr. 120 i klassen | 76 | 13,8 % | 73,3 % | 3,75 | −8,8 % | 4 MNOK |
| 194 | Myre Overnatting AS | Mikronr. 121 i klassen | 76 | 22,9 % | 64,5 % | 2,66 | −5,9 % | 2 MNOK |
| 195 | Tjøtta Gjestegaard AS | Mikronr. 122 i klassen | 76 | 8,9 % | 42,2 % | 1,60 | 59,4 % | 1 MNOK |
| 196 | Minigolfen Familiepark AS | Mikronr. 123 i klassen | 76 | 45,1 % | 63,0 % | 6,53 | −10,2 % | 3 MNOK |
| 197 | Badri Vishal AS | Mikronr. 124 i klassen | 76 | 11,3 % | 53,4 % | 2,15 | – | 3 MNOK |
| 198 | Bryggekanten Restaurant AS | Mikronr. 125 i klassen | 76 | 5,9 % | 59,7 % | 1,13 | 22,8 % | 4 MNOK |
| 199 | Stasjoen Pub AS | Mikronr. 126 i klassen | 76 | 21,2 % | 42,7 % | 1,74 | 9,4 % | 5 MNOK |
| 200 | Hurtigruten Svalbard AS | Mellomstorenr. 11 i klassen | 76 | 5,1 % | 69,7 % | 2,62 | 14,8 % | 444 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 613. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs 1Sb Jernbanekafeen AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning 4Seasons AS
- konkurs Aaaiar Vest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Aas Forvaltning AS
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Adas Bardrift AS
- under avvikling Adonai AS · siste regnskap 2025
- under avvikling ADRIATIC + AS · siste regnskap 2025
- konkurs Afel AS · siste regnskap 2024
- konkurs AGGE & Fritte AS · siste regnskap 2024
- konkurs AH Mat AS · siste regnskap 2025
- konkurs Ahto Drift 1 AS
- konkurs Aji AS · siste regnskap 2023
- konkurs Akka Arabisk Espresso AS · siste regnskap 2025
- konkurs Akp Drift AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aladdin Cuisine AS · siste regnskap 2024
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alfabet AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Invest Prosjekt AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alt Godt AS · siste regnskap 2024
- konkurs Altapizza AS · siste regnskap 2024
- konkurs Amore Mat og Vinhus AS · siste regnskap 2021
- konkurs Anchau AS · siste regnskap 2025
- konkurs Andys AS · siste regnskap 2024
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Anker Hausmann AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aqfoten AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arctic Aurora AS · siste regnskap 2025
- konkurs Arctic Flavors AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arctic Tide AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Arikan Holding AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Arnesen Mat AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aron Jats AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aroy Thai TO AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Aroydee Thaimat AS · siste regnskap 2024
- konkurs AS SKJOLDHUS · siste regnskap 2024
- konkurs Askara AS · siste regnskap 2024
- konkurs Aurskog Restaurantdrift AS
- konkurs Ayolaz AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Azumi-No AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Babbo Collective Øvrefoss AS · siste regnskap 2024
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Baby Babbo AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bacalao til Folket AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bakken Cafe og Kulturscene AS · siste regnskap 2025
- konkurs BAKSTERKAILLN & Kokken AS · siste regnskap 2023
- konkurs Baluba Utelivsdrift AS · siste regnskap 2024
- konkurs Bambi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bankpaa AS · siste regnskap 2025
- konkurs Bar and Beef AS · siste regnskap 2025
- konkurs Bar-Dus AS · siste regnskap 2023
- konkurs Bare Blå AS · siste regnskap 2023
- konkurs Bare Solskinn AS · siste regnskap 2024
- konkurs Barillo Grupp AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.