Multi Solutions AS
Score · regnskapsår 2025
60av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 72 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 373 av 1 322 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 160 av 3 921 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 41 og soliditet 83 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Multi Solutions AS ligger 9 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 322 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,2 % (median 5,4 %) og egenkapitalandel 59,7 % (median 33,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 39 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 3,2 % | 5,4 % |
| Resultatmargin | 2,4 % | 5,5 % |
| Totalrentabilitet | 9,3 % | 13,9 % |
| Egenkapitalandel | 59,7 % | 33,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,68 | 1,73 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,63 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | −15,3 % | 8,5 % |
| Omsetning per ansatt | 2,46 MNOK | 1,57 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 60 gjør Multi Solutions AS det bedre enn 72 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 322 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Multi Solutions AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Multi Solutions AS har score 60 for 2025, rang 1 160 av 3 921 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 97 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 4,63 mot median 1,43. Soliditet: persentil 83 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 59,7 % mot median 33,9 %.
Svakest: Vekst: persentil 11 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −15,3 % mot median 8,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 11,7 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −11,0, bransjen +0,7 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Multi Solutions AS med 11,0 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,7 poeng. Selskapet gjorde det altså 11,7 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Multi Solutions AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 4 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 14,3 % | 4,8 % | +7,7 prosentpoeng | −0,2 prosentpoeng | +7,9 prosentpoeng |
| 2025 | 3,2 % | 5,4 % | −11,0 prosentpoeng | +0,7 prosentpoeng | −11,7 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Multi Solutions AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 8,1 % i 2025; driftsmarginen til Multi Solutions AS falt 11,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 99,0 | 108,8 | 127,9 | 146,4 | 158,3 | 155,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +9,8 % | +9,9 % | +17,5 % | +14,5 % | +8,1 % | −1,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 6,6 % | 14,3 % | 3,2 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Multi Solutions AS falt 11,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser, årssnitt | 99,4 | 113,5 | 108,3 | 106,9 | 110,7 | 126,1 (så langt) |
| Endring fra året før | +35,1 % | +14,2 % | −4,6 % | −1,3 % | +3,6 % | +13,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 6,6 % | 14,3 % | 3,2 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet steg 6,2 % i 2025; driftsmarginen til Multi Solutions AS falt 11,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet, årssnitt | 98,3 | 121,6 | 139,4 | 131,0 | 139,1 | 158,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +29,9 % | +23,7 % | +14,6 % | −6,0 % | +6,2 % | +13,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 6,6 % | 14,3 % | 3,2 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter steg 3,2 % i 2025; driftsmarginen til Multi Solutions AS falt 11,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 100,0 | 103,6 | 107,5 | 111,2 | 114,7 | 119,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +1,2 % | +3,5 % | +3,8 % | +3,4 % | +3,2 % | +4,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 6,6 % | 14,3 % | 3,2 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Oljepris (eksportpris for råolje) (kr per fat)
Oljepris (eksportpris for råolje) falt 17,6 % i 2025; driftsmarginen til Multi Solutions AS falt 11,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Oljepris (eksportpris for råolje), årssnitt | 609 | 979 | 877 | 859 | 708 | 881 (så langt) |
| Endring fra året før | +61,1 % | +60,8 % | −10,5 % | −2,0 % | −17,6 % | +24,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 6,6 % | 14,3 % | 3,2 % | – |
Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Multi Solutions AS falt 11,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 6,6 % | 14,3 % | 3,2 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Multi Solutions AS falt 11,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 6,6 % | 14,3 % | 3,2 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks)
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 4,7 % i 2025; driftsmarginen til Multi Solutions AS falt 11,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 90,5 | 90,9 | 96,0 | 100,9 | 105,6 | 109,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +7,4 % | +0,5 % | +5,6 % | +5,2 % | +4,7 % | +3,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 6,6 % | 14,3 % | 3,2 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Multi Solutions AS hadde en driftsmargin på 3,2 % og en egenkapitalandel på 59,7 % i 2025, og er nr. 1 160 av 3 921 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 14,3 % til 3,2 % og egenkapitalandelen steg fra 50,9 % til 59,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 16 MNOK og 25 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 21 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 25 MNOK |
| P/B | 3,2 | 16 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 9,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 41 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 83 | vekt 25 % |
| Likviditet | 97 | vekt 15 % |
| Vekst | 11 | vekt 15 % |
| Konsistens | 70 | vekt 15 % |
Varighet: 64 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Multi Solutions AS?
Driftsmarginen var 3,2 % i 2025, mot en median på 5,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 9,3 %.
Hvor solid er Multi Solutions AS?
Egenkapitalandelen var 59,7 % i 2025 (median 33,9 %). Gjeldsgraden var 0,68 (median 1,73).
Hvordan er likviditeten i Multi Solutions AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,63 i 2025 (median 1,43).
Hvordan står Multi Solutions AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Multi Solutions AS er nr. 1 160 av 3 921 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 373 av 1 322. Omsetningen endret seg −15,3 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
4 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Yme Holding AS. Personer vises ikke med navn.
Yme Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Yme Holding AS
- Multi Solutions AS du er her
- Arctic Hardanger AS
- Næringsutleie AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 999545939
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 16 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 3. januar 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 3,12 MNOK
- Forretningsadresse
- Sunde industriområde 13, 5450 SUNDE I SUNNHORDLAND (KVINNHERAD)
- Kommune
- Kvinnherad rang 4–9 av 13 i KOSTRA-gruppe 8
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 71,6 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Yme Holding AS (72 %)
Øverste eier: privatperson
- Yme Holding AS · 71,6 %
- Bakkan Holding AS · 28,3 %
- Multi Solutions AS · 0,1 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Multi Solutions AS (0 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 53 | 81 | 60 | |
| Rang | 1 682 | 128 | 1 160 | |
| Driftsmargin | 6,6 % | 14,3 % | 3,2 % | |
| Totalrentabilitet | 16,0 % | 37,2 % | 9,3 % | |
| Egenkapitalandel | 32,6 % | 50,9 % | 59,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,95 | 2,39 | 4,63 | |
| Omsetningsvekst | – | 54,4 % | −15,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 30,1 MNOK | 46,5 MNOK | 39,4 MNOK |
| Driftsresultat | 2,0 MNOK | 6,6 MNOK | 1,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,5 MNOK | 6,2 MNOK | 1,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,3 MNOK | 1,4 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 1,1 MNOK | 4,8 MNOK | 0,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK |
| Sum eiendeler | 13,9 MNOK | 18,4 MNOK | 16,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 12,7 MNOK | 16,8 MNOK | 14,0 MNOK |
| Egenkapital | 4,5 MNOK | 9,4 MNOK | 10,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,4 MNOK | 6,2 MNOK | 7,0 MNOK |
| Sum gjeld | 9,4 MNOK | 9,0 MNOK | 6,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 6,5 MNOK | 7,0 MNOK | 3,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 7190269.
Videre
Lignende selskaper
- Cretalux AS indeks 60, nr. 1 158 · sammenlign
- MALLING & CO Energi og Miljø AS indeks 60, nr. 1 159 · sammenlign
- Mautec AS indeks 60, nr. 1 162 · sammenlign
- Mode Sensors AS indeks 60, nr. 1 164 · sammenlign
- SINTEF Narvik AS indeks 60, nr. 1 166 · sammenlign