S2 Bygg AS
Score · regnskapsår 2025
50av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 50 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 6 409 av 12 872 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 10 237 av 20 338 · Bygg og anlegg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 36 og soliditet 64 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
S2 Bygg AS ligger på medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 865 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 0,6 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 49,8 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 0,6 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 0,6 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 2,8 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 49,8 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,01 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,91 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 14,3 % | 6,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,19 MNOK | 0,88 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 50 gjør S2 Bygg AS det bedre enn 50 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 872 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- S2 Bygg AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
S2 Bygg AS har score 50 for 2025, rang 10 237 av 20 338 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 71 mot sammenlignbare. Soliditet: persentil 64 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 49,8 % mot median 32,8 %.
Svakest: Likviditet: persentil 25 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,91 mot median 1,41. Lønnsomhet: persentil 36 mot sammenlignbare, driftsmargin 0,6 % mot median 3,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,91 (median 1,41).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
S2 Bygg AS hadde en driftsmargin på 0,6 % og en egenkapitalandel på 49,8 % i 2025, og er nr. 10 237 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 4,6 % til 0,6 % og omsetningen økte med 14 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,91 (median 1,41).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 36 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 64 | vekt 25 % |
| Likviditet | 25 | vekt 15 % |
| Vekst | 60 | vekt 15 % |
| Konsistens | 71 | vekt 15 % |
Varighet: 59 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er S2 Bygg AS?
Driftsmarginen var 0,6 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,8 %.
Hvor solid er S2 Bygg AS?
Egenkapitalandelen var 49,8 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 1,01 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i S2 Bygg AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,91 i 2025 (median 1,41). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står S2 Bygg AS i Bygg og anlegg?
S2 Bygg AS er nr. 10 237 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 6 409 av 12 872. Omsetningen endret seg 14,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 998915805
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 8 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 22. september 2012 14 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Torvvegen 20, 6490 EIDE (HUSTADVIKA)
- Kommune
- Hustadvika rang 13–22 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.s2bygg.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Stian Skotheimsvik
- Styrets leder
- Stian Skotheimsvik
- Revisor
- Romsdal Revisjon AS
- Regnskapsfører
- Admento AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 70 | 56 | 50 | |
| Rang | 3 842 | 7 438 | 10 237 | |
| Driftsmargin | 6,7 % | 4,6 % | 0,6 % | |
| Totalrentabilitet | 36,5 % | 15,4 % | 2,8 % | |
| Egenkapitalandel | 48,4 % | 51,6 % | 49,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,67 | 1,80 | 0,91 | |
| Omsetningsvekst | – | −25,4 % | 14,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11,1 MNOK | 8,3 MNOK | 9,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,7 MNOK | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,6 MNOK | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,0 MNOK | 2,5 MNOK | 2,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,7 MNOK | 2,1 MNOK | 1,0 MNOK |
| Egenkapital | 1,0 MNOK | 1,3 MNOK | 1,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,7 MNOK | 1,0 MNOK | 1,0 MNOK |
| Sum gjeld | 1,0 MNOK | 1,2 MNOK | 1,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,0 MNOK | 1,2 MNOK | 1,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6884154.
Videre
Lignende selskaper
- Alticom AS indeks 50, nr. 10 235 · sammenlign
- Ecobio Norge AS indeks 50, nr. 10 238 · sammenlign
- VVS Montasje Service AS indeks 50, nr. 10 239 · sammenlign
- Complex Bygg AS indeks 50, nr. 10 242 · sammenlign
- Tfa Bygg AS indeks 50, nr. 10 244 · sammenlign