Nbvi AS
Score · regnskapsår 2025
52av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 53 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 3 493 av 7 418 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 10 625 av 22 949 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 43 og soliditet 30 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Nbvi AS ligger 1 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 7 418 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,5 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 21,7 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 2,5 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 1,9 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 7,9 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 21,7 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 3,60 | 1,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,07 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | 75,7 % | 5,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 52 gjør Nbvi AS det bedre enn 53 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 418 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Nbvi AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Nbvi AS har score 52 for 2025, rang 10 625 av 22 949 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 94 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 75,7 % mot median 5,7 %. Likviditet: persentil 80 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 3,07 mot median 1,73.
Svakest: Soliditet: persentil 30 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 21,7 % mot median 36,3 %. Konsistens: persentil 37 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Nbvi AS hadde en driftsmargin på 2,5 % og en egenkapitalandel på 21,7 % i 2025, og er nr. 10 625 av 22 949 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 76 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 43 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 30 | vekt 25 % |
| Likviditet | 80 | vekt 15 % |
| Vekst | 94 | vekt 15 % |
| Konsistens | 37 | vekt 15 % |
Varighet: 50 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Nbvi AS?
Driftsmarginen var 2,5 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 7,9 %.
Hvor solid er Nbvi AS?
Egenkapitalandelen var 21,7 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 3,60 (median 1,51).
Hvordan er likviditeten i Nbvi AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,07 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står Nbvi AS i Handel?
Nbvi AS er nr. 10 625 av 22 949 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 3 493 av 7 418. Omsetningen endret seg 75,7 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 998773156
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Handel (46.830)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 21. august 2012 14 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Nesbruveien 33A, 1396 BILLINGSTAD (ASKER)
- Kommune
- Asker rang 2 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 44 | 53 | 52 | |
| Rang | 12 549 | 10 007 | 10 625 | |
| Driftsmargin | −0,8 % | 3,1 % | 2,5 % | |
| Totalrentabilitet | −1,8 % | 5,6 % | 7,9 % | |
| Egenkapitalandel | 31,5 % | 20,0 % | 21,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,45 | 5,62 | 3,07 | |
| Omsetningsvekst | – | 24,5 % | 75,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,7 MNOK | 5,9 MNOK | 10,3 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,8 MNOK | 3,3 MNOK | 3,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,3 MNOK | 2,4 MNOK | 3,1 MNOK |
| Egenkapital | 0,6 MNOK | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 1,2 MNOK | 2,6 MNOK | 2,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 1,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6399695.
Videre
Lignende selskaper
- Eracom AS indeks 52, nr. 10 618 · sammenlign
- Huus Bil AS indeks 52, nr. 10 624 · sammenlign
- Huset Glass og Interiør AS indeks 52, nr. 10 627 · sammenlign
- Snarkjøp Digermulen AS indeks 52, nr. 10 629 · sammenlign
- Brua Servicenter AS indeks 52, nr. 10 632 · sammenlign