Ingilæ Kystfiske AS
Score · regnskapsår 2023
56av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 60 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 443 av 1 094 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 825 av 2 046 · Sjømat
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 65 og soliditet 36 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Ingilæ Kystfiske AS ligger 6 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 1 094 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 27,9 % (median 13,1 %) og egenkapitalandel 23,9 % (median 34,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 27,9 % | 13,1 % |
| Resultatmargin | 15,6 % | 8,4 % |
| Totalrentabilitet | 7,8 % | 6,9 % |
| Egenkapitalandel | 23,9 % | 34,9 % |
| Gjeldsgrad | 3,18 | 1,53 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,70 | 1,72 |
| Omsetningsvekst | – | 42,3 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 56 gjør Ingilæ Kystfiske AS det bedre enn 60 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 094 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Ingilæ Kystfiske AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Ingilæ Kystfiske AS hadde en driftsmargin på 27,9 % og en egenkapitalandel på 23,9 % i 2023, og er nr. 825 av 2 046 rangerte selskaper i Sjømat.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 6 MNOK og 7 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 16,9 | 6 MNOK |
| EV/EBIT | 17,0 | 7 MNOK |
| P/B | 2,2 | 6 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,9 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,5 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 65 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 36 | vekt 25 % |
| Likviditet | 68 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 56 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ingilæ Kystfiske AS?
Driftsmarginen var 27,9 % i 2023, mot en median på 13,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 7,8 %.
Hvor solid er Ingilæ Kystfiske AS?
Egenkapitalandelen var 23,9 % i 2023 (median 34,9 %). Gjeldsgraden var 3,18 (median 1,53).
Hvordan er likviditeten i Ingilæ Kystfiske AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,70 i 2023 (median 1,72).
Hvordan står Ingilæ Kystfiske AS i Sjømat?
Ingilæ Kystfiske AS er nr. 825 av 2 046 rangerte selskaper i Sjømat for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 443 av 1 094.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 998045223
- Org.form
- AS
- Sektor
- Sjømat (03.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 18. januar 2012 14 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Garteveien 3, 9790 KJØLLEFJORD (LEBESBY)
- Kommune
- Lebesby rang 13–33 av 36 i KOSTRA-gruppe 15
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 11. juli 2024
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 76,7 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 56 | 41 | 44 | |
| Rang | 825 | 1 319 | 1 392 | |
| Driftsmargin | 27,9 % | 5,0 % | 17,4 % | |
| Totalrentabilitet | 7,8 % | 1,7 % | 4,6 % | |
| Egenkapitalandel | 23,9 % | 23,6 % | 23,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,70 | 2,26 | 1,72 | |
| Omsetningsvekst | – | −25,4 % | 8,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6,3 MNOK | 4,7 MNOK | 5,1 MNOK |
| Driftsresultat | 1,7 MNOK | 0,2 MNOK | 0,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,0 MNOK | −0,6 MNOK | 0,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,8 MNOK | −0,5 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,9 MNOK | 1,0 MNOK | 0,9 MNOK |
| Sum eiendeler | 24,1 MNOK | 22,4 MNOK | 22,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,5 MNOK | 1,4 MNOK | 1,9 MNOK |
| Egenkapital | 5,8 MNOK | 5,3 MNOK | 5,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 5,7 MNOK | 5,3 MNOK | 5,3 MNOK |
| Sum gjeld | 18,3 MNOK | 17,1 MNOK | 17,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,9 MNOK | 0,6 MNOK | 1,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5030619.
Videre
Lignende selskaper
- Tommy Albertsen AS indeks 56, nr. 820 · sammenlign
- Kaspersen Fiske AS indeks 56, nr. 822 · sammenlign
- Lofotlys AS indeks 56, nr. 823 · sammenlign
- Vasstind AS indeks 56, nr. 828 · sammenlign
- Slettvoll AS indeks 56, nr. 829 · sammenlign