Safe Bil AS

Org.nr. 997876733 · Fredrikstad · Stiftet 2012

Score · regnskapsår 2025

38av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 27 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 5 420 av 7 414 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 16 585 av 22 952 · Handel

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 25 og soliditet 44 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Safe Bil AS ligger 13 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 7 414 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 0,5 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 32,9 % (median 36,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter20 MNOK20 MNOK
Driftsmargin 0,5 % 3,4 % 27 %
Resultatmargin −7,5 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 1,2 % 10,0 % 24 %
Egenkapitalandel 32,9 % 36,3 % 46 %
Gjeldsgrad 2,04 1,51 42 %
Likviditetsgrad 1 4,03 1,73 88 %
Omsetningsvekst −15,9 % 5,7 % 9 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 38 gjør Safe Bil AS det bedre enn 27 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 414 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Safe Bil AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Safe Bil AS har score 38 for 2025, rang 16 585 av 22 952 i sektoren.

Sterkest: Likviditet: persentil 88 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 4,03 mot median 1,73.

Svakest: Vekst: persentil 9 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −15,9 % mot median 5,7 %. Lønnsomhet: persentil 25 mot sammenlignbare, driftsmargin 0,5 % mot median 3,4 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Safe Bil AS hadde en driftsmargin på 0,5 % og en egenkapitalandel på 32,9 % i 2025, og er nr. 16 585 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −4,1 % til 0,5 % og omsetningen falt med 16 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 8 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −1,2 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: 0,1 MNOK
minus netto gjeld 10,3 MNOK
8,0 gjeld over verdi
P/B Egenkapital: 8,2 MNOK 1,0 8 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −7,5 % (median 3,0 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 10,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet25 vekt 30 %
Soliditet44 vekt 25 %
Likviditet88 vekt 15 %
Vekst9 vekt 15 %
Konsistens33 vekt 15 %

Varighet: 31 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Safe Bil AS?

Driftsmarginen var 0,5 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Safe Bil AS?

Egenkapitalandelen var 32,9 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 2,04 (median 1,51).

Hvordan er likviditeten i Safe Bil AS?

Likviditetsgrad 1 var 4,03 i 2025 (median 1,73).

Hvordan står Safe Bil AS i Handel?

Safe Bil AS er nr. 16 585 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 5 420 av 7 414. Omsetningen endret seg −15,9 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
997876733
Org.form
AS
Sektor
Handel (47.820)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
6. januar 2012 14 år i drift
Aksjekapital
8,00 MNOK
Forretningsadresse
Strykerveien 1, 1658 TORP (FREDRIKSTAD)
Kommune
Fredrikstad rang 11 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Styrets leder
Trond Aaslid
Varamedlem
Tine Merete Brandsrød
Revisor
Re-Visjon AS

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks262938
Rang17 42918 47216 585
Driftsmargin−7,0 %−4,1 %0,5 %
Totalrentabilitet−6,2 %−3,1 %1,2 %
Egenkapitalandel22,6 %26,4 %32,9 %
Likviditetsgrad 12,032,514,03
Omsetningsvekst–−32,6 %−15,9 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter35,0 MNOK23,6 MNOK19,8 MNOK
Driftsresultat−2,5 MNOK−1,0 MNOK0,1 MNOK
Resultat før skatt−4,4 MNOK−3,2 MNOK−1,5 MNOK
Årsresultat−3,3 MNOK−2,5 MNOK−1,2 MNOK
Finanskostnader2,1 MNOK2,2 MNOK1,8 MNOK
Sum eiendeler37,5 MNOK31,3 MNOK25,0 MNOK
Omløpsmidler35,8 MNOK30,0 MNOK24,4 MNOK
Egenkapital8,5 MNOK8,2 MNOK8,2 MNOK
Opptjent egenkapital0,2 MNOK−0,1 MNOK−0,1 MNOK
Sum gjeld29,0 MNOK23,0 MNOK16,8 MNOK
Kortsiktig gjeld17,7 MNOK12,0 MNOK6,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 7232856.

Lignende selskaper