Norsecraft Tec AS
Score · regnskapsår 2025
69av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 86 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 255 av 1 763 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 270 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 98 og soliditet 49 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Norsecraft Tec AS ligger 19 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 762 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 22,3 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 30,2 % (median 30,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 64 MNOK | 91 MNOK |
| Driftsmargin | 22,3 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 22,6 % | 4,5 % |
| Totalrentabilitet | 48,7 % | 11,4 % |
| Egenkapitalandel | 30,2 % | 30,5 % |
| Gjeldsgrad | 2,31 | 2,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,40 | 1,38 |
| Omsetningsvekst | 32,9 % | 6,8 % |
| Omsetning per ansatt | 3,76 MNOK | 2,53 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 69 gjør Norsecraft Tec AS det bedre enn 86 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 763 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Norsecraft Tec AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Norsecraft Tec AS har score 69 for 2025, rang 3 270 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 98 mot sammenlignbare, driftsmargin 22,3 % mot median 4,5 %. Vekst: persentil 81 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 32,9 % mot median 6,8 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Norsecraft Tec AS hadde en driftsmargin på 22,3 % og en egenkapitalandel på 30,2 % i 2025, og er nr. 3 270 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 9,6 % til 22,3 % og omsetningen økte med 33 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 9 MNOK og 129 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 115 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 129 MNOK |
| P/B | 1,0 | 9 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 98 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 49 | vekt 25 % |
| Likviditet | 52 | vekt 15 % |
| Vekst | 81 | vekt 15 % |
| Konsistens | 48 | vekt 15 % |
Varighet: 63 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Norsecraft Tec AS?
Driftsmarginen var 22,3 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 48,7 %.
Hvor solid er Norsecraft Tec AS?
Egenkapitalandelen var 30,2 % i 2025 (median 30,5 %). Gjeldsgraden var 2,31 (median 2,23).
Hvordan er likviditeten i Norsecraft Tec AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,40 i 2025 (median 1,38).
Hvordan står Norsecraft Tec AS i Bygg og anlegg?
Norsecraft Tec AS er nr. 3 270 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 255 av 1 763. Omsetningen endret seg 32,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 997818997
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.240)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 17 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 16. desember 2011 14 år i drift
- Aksjekapital
- 0,09 MNOK
- Forretningsadresse
- Skuiveien 43, 1339 VØYENENGA (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 69 | 52 | 69 | |
| Rang | 3 999 | 8 927 | 3 270 | |
| Driftsmargin | 10,4 % | 9,6 % | 22,3 % | |
| Totalrentabilitet | 28,5 % | 24,5 % | 48,7 % | |
| Egenkapitalandel | 29,9 % | 29,9 % | 30,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,62 | 1,47 | 1,40 | |
| Omsetningsvekst | – | −10,2 % | 32,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 53,5 MNOK | 48,1 MNOK | 63,9 MNOK |
| Driftsresultat | 5,6 MNOK | 4,6 MNOK | 14,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 5,7 MNOK | 4,8 MNOK | 14,4 MNOK |
| Årsresultat | 4,5 MNOK | 3,7 MNOK | 11,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 20,1 MNOK | 19,6 MNOK | 30,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 19,7 MNOK | 19,2 MNOK | 29,7 MNOK |
| Egenkapital | 6,0 MNOK | 5,9 MNOK | 9,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 5,9 MNOK | 5,8 MNOK | 9,0 MNOK |
| Sum gjeld | 14,1 MNOK | 13,8 MNOK | 21,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 12,1 MNOK | 13,1 MNOK | 21,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6535035.
Videre
Lignende selskaper
- Roald Madsen AS indeks 69, nr. 3 233 · sammenlign
- Bygg- og Tømrermester Torolf Stenersen AS indeks 69, nr. 3 286 · sammenlign
- Gjerde Betongpumping AS indeks 69, nr. 3 290 · sammenlign
- Lockit AS indeks 69, nr. 3 295 · sammenlign
- Simex Elektro AS indeks 69, nr. 3 302 · sammenlign