Navtor AS
Score · regnskapsår 2024
60av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 77 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Store: 26 av 112 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 564 av 2 032 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 52 og soliditet 49 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Navtor AS ligger 9 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 112 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024: driftsmargin 7,6 % (median 6,1 %) og egenkapitalandel 26,6 % (median 26,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 050 MNOK | 967 MNOK |
| Driftsmargin | 7,6 % | 6,1 % |
| Resultatmargin | 7,9 % | 6,9 % |
| Totalrentabilitet | 9,6 % | 10,9 % |
| Egenkapitalandel | 26,6 % | 26,6 % |
| Gjeldsgrad | 2,76 | 2,76 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,48 | 1,05 |
| Omsetningsvekst | 36,8 % | 8,9 % |
| Omsetning per ansatt | 8,20 MNOK | 5,02 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 60 gjør Navtor AS det bedre enn 77 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (112 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Navtor AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Hva tallene sier
Navtor AS hadde en driftsmargin på 7,6 % og en egenkapitalandel på 26,6 % i 2024, og er nr. 564 av 2 032 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 37 % og egenkapitalandelen falt fra 33,8 % til 26,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 301 MNOK og 666 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 666 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 451 MNOK |
| P/B | 1,0 | 301 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 52 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 49 | vekt 25 % |
| Likviditet | 86 | vekt 15 % |
| Vekst | 91 | vekt 15 % |
| Konsistens | 39 | vekt 15 % |
Varighet: 58 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Navtor AS?
Driftsmarginen var 7,6 % i 2024, mot en median på 6,1 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 9,6 %.
Hvor solid er Navtor AS?
Egenkapitalandelen var 26,6 % i 2024 (median 26,6 %). Gjeldsgraden var 2,76 (median 2,76).
Hvordan er likviditeten i Navtor AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,48 i 2024 (median 1,05).
Hvordan står Navtor AS i Informasjon og kommunikasjon?
Navtor AS er nr. 564 av 2 032 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 26 av 112. Omsetningen endret seg 36,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 997074327
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Store
- Ansatte
- 128 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 10. juni 2011 15 år i drift
- Aksjekapital
- 27,11 MNOK
- Forretningsadresse
- Elganeveien 1, 4373 EGERSUND (EIGERSUND)
- Kommune
- Eigersund rang 7–17 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.navtor.com
- LEI
- 549300YQ78LQUAPBVJ07 fornyes 17. desember 2026
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Tor Andreas Svanes
- Styrets leder
- Maurice Andre Hernandez
- Styremedlem
- Tor Andreas Svanes
- Revisor
- Pricewaterhousecoopers AS
- Regnskapsfører
- Tell Norge AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap ikke rapportert
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 55 | 60 | 41 | |
| Rang | 778 | 564 | 1 388 | |
| Driftsmargin | 7,4 % | 7,6 % | 5,9 % | |
| Totalrentabilitet | 7,7 % | 9,6 % | 8,6 % | |
| Egenkapitalandel | 33,8 % | 26,6 % | 8,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,84 | 1,48 | 0,99 | |
| Omsetningsvekst | – | 36,8 % | 51,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 768,0 MNOK | 1 050,2 MNOK | 1 585,3 MNOK |
| Driftsresultat | 56,7 MNOK | 80,3 MNOK | 92,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 65,4 MNOK | 83,1 MNOK | −172,9 MNOK |
| Årsresultat | 53,5 MNOK | 66,6 MNOK | −190,6 MNOK |
| Finanskostnader | 2,5 MNOK | 26,2 MNOK | 266,7 MNOK |
| Sum eiendeler | 876,7 MNOK | 1 133,7 MNOK | 1 089,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 699,7 MNOK | 904,7 MNOK | 790,7 MNOK |
| Egenkapital | 296,1 MNOK | 301,4 MNOK | 96,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 20,4 MNOK | 25,7 MNOK | – |
| Sum gjeld | 580,7 MNOK | 832,3 MNOK | 993,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 380,2 MNOK | 612,5 MNOK | 796,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5917779.
Videre
Lignende selskaper
- Mastercard Payment Services Norway AS indeks 60, nr. 561 · sammenlign
- Visma Flyt AS indeks 60, nr. 567 · sammenlign
- Bergen Fiber AS indeks 60, nr. 569 · sammenlign
- Opera Norway AS indeks 59, nr. 607 · sammenlign
- Telenor ASA indeks 59, nr. 615 · sammenlign