Blix Datagulv AS
Score · regnskapsår 2023
26av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 4 248 av 5 108 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 15 002 av 18 347 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 26 og soliditet 22 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Blix Datagulv AS ligger 25 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 51 blant 5 108 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 1,5 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel 17,9 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 22 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 1,5 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | 0,8 % | 4,7 % |
| Totalrentabilitet | 2,6 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 17,9 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 4,58 | 1,80 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,15 | 1,46 |
| Omsetningsvekst | – | 3,3 % |
| Omsetning per ansatt | 1,46 MNOK | 1,66 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 26 gjør Blix Datagulv AS det bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 108 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Blix Datagulv AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Blix Datagulv AS hadde en driftsmargin på 1,5 % og en egenkapitalandel på 17,9 % i 2023, og er nr. 15 002 av 18 347 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 26 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 22 | vekt 25 % |
| Likviditet | 26 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 32 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Blix Datagulv AS?
Driftsmarginen var 1,5 % i 2023, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,6 %.
Hvor solid er Blix Datagulv AS?
Egenkapitalandelen var 17,9 % i 2023 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 4,58 (median 1,80).
Hvordan er likviditeten i Blix Datagulv AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,15 i 2023 (median 1,46).
Hvordan står Blix Datagulv AS i Bygg og anlegg?
Blix Datagulv AS er nr. 15 002 av 18 347 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 4 248 av 5 108.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 997045335
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.330)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 15 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 7. juni 2011 15 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Granveien 50, 1394 NESBRU (ASKER)
- Kommune
- Asker rang 2 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.datagulv.no
- LEI
- 8945007PB3LGO7RHXQ60 fornyes 15. januar 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 26 | 37 | 27 | |
| Rang | 15 002 | 14 153 | 17 278 | |
| Driftsmargin | 1,5 % | 2,7 % | 1,2 % | |
| Totalrentabilitet | 2,6 % | 5,0 % | −0,1 % | |
| Egenkapitalandel | 17,9 % | 16,9 % | 18,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,15 | 1,17 | 1,13 | |
| Omsetningsvekst | – | 19,6 % | −13,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 21,9 MNOK | 26,2 MNOK | 22,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | 0,7 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,3 MNOK | −0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 6,8 MNOK | 9,1 MNOK | 7,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 6,4 MNOK | 8,7 MNOK | 6,8 MNOK |
| Egenkapital | 1,2 MNOK | 1,5 MNOK | 1,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,1 MNOK | 1,4 MNOK | 1,2 MNOK |
| Sum gjeld | 5,6 MNOK | 7,5 MNOK | 6,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,5 MNOK | 7,5 MNOK | 6,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 4680111.
Videre
Lignende selskaper
- RH Kvalitetsbygg AS indeks 26, nr. 14 991 · sammenlign
- Moment Betong AS indeks 26, nr. 14 995 · sammenlign
- Søstrene Amundsen Rørleggerbedrift AS indeks 26, nr. 14 996 · sammenlign
- Hug Betong AS indeks 26, nr. 14 998 · sammenlign
- Landheim Bygg AS indeks 26, nr. 15 006 · sammenlign