Ringasund AS
Score · regnskapsår 2024
38av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 28 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 200 av 279 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 198 av 1 676 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 43 og soliditet 31 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Ringasund AS ligger 11 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.
Medianscore 49 blant 279 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 5,7 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 10,9 % (median 20,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 126 MNOK | 119 MNOK |
| Driftsmargin | 5,7 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | −0,6 % | 3,7 % |
| Totalrentabilitet | 2,7 % | 10,3 % |
| Egenkapitalandel | 10,9 % | 20,0 % |
| Gjeldsgrad | 8,18 | 3,78 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,66 | 1,14 |
| Omsetningsvekst | 57,3 % | 9,9 % |
| Omsetning per ansatt | 1,40 MNOK | 0,89 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 38 gjør Ringasund AS det bedre enn 28 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (279 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Ringasund AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Ringasund AS hadde en driftsmargin på 5,7 % og en egenkapitalandel på 10,9 % i 2024, og er nr. 1 198 av 1 676 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2023 til 2024: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og omsetningen økte med 57 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 29 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,0 | 29 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,5 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,66 (median 1,14).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −0,6 % (median 3,7 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 57,3 % (median 9,9 %); Likviditetsgrad 1 0,66 (median 1,14).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,3 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −14,5 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 43 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 31 | vekt 25 % |
| Likviditet | 8 | vekt 15 % |
| Vekst | 87 | vekt 15 % |
| Konsistens | 22 | vekt 15 % |
Varighet: 44 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ringasund AS?
Driftsmarginen var 5,7 % i 2024, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Ringasund AS?
Egenkapitalandelen var 10,9 % i 2024 (median 20,0 %). Gjeldsgraden var 8,18 (median 3,78).
Hvordan er likviditeten i Ringasund AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,66 i 2024 (median 1,14). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Ringasund AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Ringasund AS er nr. 1 198 av 1 676 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 200 av 279. Omsetningen endret seg 57,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 996962121
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (81.230)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 90 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 10. mai 2011 15 år i drift
- Aksjekapital
- 11,82 MNOK
- Forretningsadresse
- Skipavika 54, 5397 BEKKJARVIK (AUSTEVOLL)
- Kommune
- Austevoll rang 1 av 18 i KOSTRA-gruppe 2
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Frode Møgster
- Styrets leder
- Geir Arne Møgster
- Styremedlem
- Ole-Inge Møgster
- Styremedlem
- Øystein Mjanger Møgster
- Styremedlem
- Arve Møgster
- Styremedlem
- Astrid Møgster
- Styremedlem
- Unni Turid Mjanger Møgster
- Styremedlem
- Eline Mjanger Møgster
- Styremedlem
- Kristin Møgster
- Styremedlem
- Erlend Møgster
- Styremedlem
- Jacob Louis Cromer
- Revisor
- Deloitte AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 1. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 50 | 38 | 37 | |
| Rang | 781 | 1 198 | 1 218 | |
| Driftsmargin | 9,0 % | 5,7 % | 13,2 % | |
| Totalrentabilitet | 6,5 % | 2,7 % | 4,1 % | |
| Egenkapitalandel | 26,7 % | 10,9 % | 9,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,51 | 0,66 | 0,26 | |
| Omsetningsvekst | – | 57,3 % | 13,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 80,1 MNOK | 126,0 MNOK | 143,5 MNOK |
| Driftsresultat | 7,2 MNOK | 7,1 MNOK | 19,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,7 MNOK | −0,7 MNOK | −10,9 MNOK |
| Årsresultat | 2,9 MNOK | −0,6 MNOK | −8,5 MNOK |
| Finanskostnader | 3,5 MNOK | 8,0 MNOK | 30,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 112,3 MNOK | 270,1 MNOK | 468,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 12,0 MNOK | 30,3 MNOK | 22,3 MNOK |
| Egenkapital | 30,0 MNOK | 29,4 MNOK | 45,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 19,2 MNOK | 18,6 MNOK | 34,2 MNOK |
| Sum gjeld | 82,3 MNOK | 240,7 MNOK | 423,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 23,4 MNOK | 46,0 MNOK | 87,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 1. november 2026, regnskaps-id 6155959.
Videre
Lignende selskaper
- Cnp AS indeks 39, nr. 1 187 · sammenlign
- Global Business Travel AS indeks 39, nr. 1 192 · sammenlign
- Cruisespesialisten AS indeks 38, nr. 1 197 · sammenlign
- Legeleasing Norge AS indeks 38, nr. 1 201 · sammenlign
- Direct House Arendal AS indeks 38, nr. 1 206 · sammenlign