NK Import AS
Score · regnskapsår 2024
66av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 79 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 490 av 7 161 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 579 av 22 237 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 32 og soliditet 74 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
NK Import AS ligger 15 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 7 161 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 0,4 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 58,3 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 48 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 0,4 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | 0,9 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | 4,6 % | 8,9 % |
| Egenkapitalandel | 58,3 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,71 | 1,53 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,81 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | 27,3 % | 3,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 66 gjør NK Import AS det bedre enn 79 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 161 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- NK Import AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
NK Import AS hadde en driftsmargin på 0,4 % og en egenkapitalandel på 58,3 % i 2024, og er nr. 4 579 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra 43,0 % til 58,3 % og omsetningen økte med 27 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 9 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 8 MNOK |
| P/B | 1,0 | 9 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,7 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 32 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 74 | vekt 25 % |
| Likviditet | 92 | vekt 15 % |
| Vekst | 85 | vekt 15 % |
| Konsistens | 76 | vekt 15 % |
Varighet: 57 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er NK Import AS?
Driftsmarginen var 0,4 % i 2024, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 4,6 %.
Hvor solid er NK Import AS?
Egenkapitalandelen var 58,3 % i 2024 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 0,71 (median 1,53).
Hvordan er likviditeten i NK Import AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,81 i 2024 (median 1,71).
Hvordan står NK Import AS i Handel?
NK Import AS er nr. 4 579 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 490 av 7 161. Omsetningen endret seg 27,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 996535231
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.321)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 8. desember 2010 15 år i drift
- Aksjekapital
- 1,00 MNOK
- Forretningsadresse
- Professor Birkelands vei 28 A, 1081 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.kjottnett.com
- LEI
- 549300BOYODV6TC4VD71 fornyes 5. oktober 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 29. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 48 | 66 | 61 | |
| Rang | 11 003 | 4 579 | 6 634 | |
| Driftsmargin | 0,1 % | 0,4 % | −0,5 % | |
| Totalrentabilitet | 2,2 % | 4,6 % | −6,2 % | |
| Egenkapitalandel | 43,0 % | 58,3 % | 50,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,53 | 4,81 | 10,13 | |
| Omsetningsvekst | – | 27,3 % | 261,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 37,6 MNOK | 47,8 MNOK | 172,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | −0,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK | −1,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | −0,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 21,0 MNOK | 15,8 MNOK | 16,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 20,9 MNOK | 15,7 MNOK | 16,3 MNOK |
| Egenkapital | 9,0 MNOK | 9,2 MNOK | 8,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 6,8 MNOK | 7,0 MNOK | 6,2 MNOK |
| Sum gjeld | 12,0 MNOK | 6,6 MNOK | 8,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 8,2 MNOK | 3,3 MNOK | 1,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5899139.
Videre
Lignende selskaper
- Låsesmeden Finnsnes AS indeks 66, nr. 4 570 · sammenlign
- Jessheim Auto Senter AS indeks 66, nr. 4 571 · sammenlign
- Sentrum Kjøp AS indeks 66, nr. 4 580 · sammenlign
- Seland Optikk Sandnes AS indeks 66, nr. 4 582 · sammenlign
- Trekantkiosken AS indeks 66, nr. 4 585 · sammenlign