Clean Flame AS
Score · regnskapsår 2025
31av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 15 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 3 138 av 3 711 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 18 586 av 22 952 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 15 og soliditet 39 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Clean Flame AS ligger 19 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 3 711 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin −0,7 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 24,9 % (median 30,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 153 MNOK | 93 MNOK |
| Driftsmargin | −0,7 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | 0,1 % | 2,8 % |
| Totalrentabilitet | 3,0 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 24,9 % | 30,0 % |
| Gjeldsgrad | 3,02 | 2,24 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,39 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | −29,3 % | 6,1 % |
| Omsetning per ansatt | 21,91 MNOK | 5,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 31 gjør Clean Flame AS det bedre enn 15 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 711 selskaper) i 2025.
Score 2024–2026
- Clean Flame AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Clean Flame AS har score 31 for 2025, rang 18 586 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 60 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 2 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −29,3 % mot median 6,1 %. Lønnsomhet: persentil 15 mot sammenlignbare, driftsmargin −0,7 % mot median 3,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −0,7 % (median 3,0 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Clean Flame AS hadde en driftsmargin på −0,7 % og en egenkapitalandel på 24,9 % i 2025, og er nr. 18 586 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 9,3 % til −0,7 % og omsetningen falt med 29 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 10 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 10 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −0,7 % (median 3,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 15 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 39 | vekt 25 % |
| Likviditet | 50 | vekt 15 % |
| Vekst | 2 | vekt 15 % |
| Konsistens | 60 | vekt 15 % |
Varighet: 39 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Clean Flame AS?
Driftsmarginen var −0,7 % i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,0 %.
Hvor solid er Clean Flame AS?
Egenkapitalandelen var 24,9 % i 2025 (median 30,0 %). Gjeldsgraden var 3,02 (median 2,24).
Hvordan er likviditeten i Clean Flame AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,39 i 2025 (median 1,39).
Hvordan står Clean Flame AS i Handel?
Clean Flame AS er nr. 18 586 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 3 138 av 3 711. Omsetningen endret seg −29,3 % fra året før.
Konsernregnskap · 2024
60 av 100
Rang 83 av 275 konsern i Morning-klasse Mellomstore i Handel. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.
- Driftsinntekter, konsern
- 262 MNOK
- Driftsresultat, konsern
- 29 MNOK
- Resultat før skatt, konsern
- 25 MNOK
- Sum eiendeler, konsern
- 83 MNOK
- Egenkapital, konsern
- 31 MNOK
| Nøkkeltall | Konsernet | Selskapet alene (2025) |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,9 % | – |
| Totalrentabilitet | 35,0 % | – |
| Egenkapitalandel | 37,2 % | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,46 | – |
| Omsetningsvekst | – | – |
Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.
Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2024 (åpne data, NLOD 2.0).
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 996004341
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Handel (46.810)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 7 registrert 10. mai 2024
- Stiftet
- 24. september 2010 16 år i drift
- Aksjekapital
- 0,40 MNOK
- Forretningsadresse
- Hvamstubben 17, 2013 SKJETTEN (LILLESTRØM)
- Kommune
- Lillestrøm rang 7 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2026
- Nettside
- www.cleanflame.no
- LEI
- 549300DNTF30IECGMZ31 fornyes 3. desember 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Eldar Kåre Sletteng
- Daglig leder
- Anders Aasen
- Styrets leder
- Espen Solvang
- Styremedlem
- Erik Tjelta
- Revisor
- Insignis AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 29. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2024–2026
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 | 2026 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 47 | 31 | 67 | |
| Rang | 12 420 | 18 586 | 38 | |
| Driftsmargin | 9,3 % | −0,7 % | 6,6 % | |
| Totalrentabilitet | 33,7 % | 3,0 % | 32,3 % | |
| Egenkapitalandel | 16,8 % | 24,9 % | 37,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,16 | 1,39 | 1,91 | |
| Omsetningsvekst | – | −29,3 % | 8,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 217,0 MNOK | 153,3 MNOK | 166,3 MNOK |
| Driftsresultat | 20,2 MNOK | −1,1 MNOK | 10,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 16,4 MNOK | 0,2 MNOK | 14,1 MNOK |
| Årsresultat | 12,8 MNOK | 0,0 MNOK | 11,8 MNOK |
| Finanskostnader | 4,0 MNOK | 1,1 MNOK | 1,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 60,7 MNOK | 41,1 MNOK | 47,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 43,7 MNOK | 20,3 MNOK | 38,8 MNOK |
| Egenkapital | 10,2 MNOK | 10,2 MNOK | 18,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,8 MNOK | 3,8 MNOK | 11,7 MNOK |
| Sum gjeld | 50,4 MNOK | 30,9 MNOK | 29,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 37,7 MNOK | 14,6 MNOK | 20,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6326007.
Videre
Lignende selskaper
- Rune Lysberg AS indeks 31, nr. 18 577 · sammenlign
- Gunnlaug Almås AS indeks 31, nr. 18 578 · sammenlign
- Nina Lorgen Flem AS indeks 31, nr. 18 585 · sammenlign
- Nedre Østfold Oljesenter AS indeks 31, nr. 18 590 · sammenlign
- Leo Winther AS indeks 31, nr. 18 594 · sammenlign