Invicto AS
Score · regnskapsår 2024
82av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 97 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 212 av 7 161 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 701 av 22 237 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 83 og soliditet 86 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Invicto AS ligger 31 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 7 161 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 15,2 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 69,3 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 15,2 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | 15,6 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | 18,9 % | 8,9 % |
| Egenkapitalandel | 69,3 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,44 | 1,53 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,98 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | 12,6 % | 3,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 82 gjør Invicto AS det bedre enn 97 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 161 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Invicto AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Invicto AS hadde en driftsmargin på 15,2 % og en egenkapitalandel på 69,3 % i 2024, og er nr. 701 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 21,7 % til 15,2 % og egenkapitalandelen steg fra 54,7 % til 69,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 7 MNOK og 15 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 14 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 15 MNOK |
| P/B | 1,0 | 7 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 15,2 % (median 3,0 %); Egenkapitalandel 69,3 % (median 36,3 %); Likviditetsgrad 1 2,98 (median 1,71).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,4 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 83 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 86 | vekt 25 % |
| Likviditet | 80 | vekt 15 % |
| Vekst | 72 | vekt 15 % |
| Konsistens | 83 | vekt 15 % |
Varighet: 79 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Invicto AS?
Driftsmarginen var 15,2 % i 2024, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 18,9 %.
Hvor solid er Invicto AS?
Egenkapitalandelen var 69,3 % i 2024 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 0,44 (median 1,53).
Hvordan er likviditeten i Invicto AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,98 i 2024 (median 1,71).
Hvordan står Invicto AS i Handel?
Invicto AS er nr. 701 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 212 av 7 161. Omsetningen endret seg 12,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 995977079
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.860)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 13. september 2010 16 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Urskjellveien 10, 4310 HOMMERSÅK (SANDNES)
- Kommune
- Sandnes rang 4 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Bjørn Høivik Larsen
- Styrets leder
- Bjørn Høivik Larsen
- Varamedlem
- Maria Rebecca Gjelstad Larsen
- Revisor
- Credo Revisjon AS
- Regnskapsfører
- Asbjørnsen Regnskap og Rådgivning AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 77 | 82 | 75 | |
| Rang | 2 632 | 701 | 1 628 | |
| Driftsmargin | 21,7 % | 15,2 % | 21,6 % | |
| Totalrentabilitet | 21,9 % | 18,9 % | 21,5 % | |
| Egenkapitalandel | 54,7 % | 69,3 % | 80,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,09 | 2,98 | 4,63 | |
| Omsetningsvekst | – | 12,6 % | −13,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10,2 MNOK | 11,5 MNOK | 9,9 MNOK |
| Driftsresultat | 2,2 MNOK | 1,8 MNOK | 2,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,3 MNOK | 1,8 MNOK | 2,3 MNOK |
| Årsresultat | 1,8 MNOK | 1,4 MNOK | 1,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 10,7 MNOK | 9,9 MNOK | 10,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 10,1 MNOK | 9,1 MNOK | 9,7 MNOK |
| Egenkapital | 5,9 MNOK | 6,9 MNOK | 8,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 5,8 MNOK | 6,8 MNOK | 8,5 MNOK |
| Sum gjeld | 4,8 MNOK | 3,0 MNOK | 2,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,8 MNOK | 3,0 MNOK | 2,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6103437.
Videre
Lignende selskaper
- RS Auto AS indeks 82, nr. 698 · sammenlign
- Novus Dental AS indeks 82, nr. 702 · sammenlign
- Bergen Truckservice AS indeks 81, nr. 705 · sammenlign
- Tveiten Bil AS indeks 81, nr. 711 · sammenlign
- Lofotsport AS indeks 81, nr. 712 · sammenlign