BANESUPPLY & Vedlikehold AS
Score · regnskapsår 2025
55av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 60 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 2 221 av 5 558 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 8 092 av 20 337 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 71 og soliditet 50 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
BANESUPPLY & Vedlikehold AS ligger 4 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 5 558 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 9,2 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 35,2 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 14 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 9,2 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 8,6 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | 18,5 % | 10,9 % |
| Egenkapitalandel | 35,2 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,84 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,64 | 1,48 |
| Omsetningsvekst | −6,6 % | 6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,28 MNOK | 1,70 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 55 gjør BANESUPPLY & Vedlikehold AS det bedre enn 60 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 558 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- BANESUPPLY & Vedlikehold AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
BANESUPPLY & Vedlikehold AS har score 55 for 2025, rang 8 092 av 20 337 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 71 mot sammenlignbare, driftsmargin 9,2 % mot median 4,5 %.
Svakest: Vekst: persentil 28 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −6,6 % mot median 6,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
BANESUPPLY & Vedlikehold AS hadde en driftsmargin på 9,2 % og en egenkapitalandel på 35,2 % i 2025, og er nr. 8 092 av 20 337 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 18,4 % til 9,2 % og egenkapitalandelen steg fra 20,1 % til 35,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 12 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 16,9 | 11 MNOK |
| EV/EBIT | 12,7 | 12 MNOK |
| P/B | 1,6 | 2 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 71 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 50 | vekt 25 % |
| Likviditet | 59 | vekt 15 % |
| Vekst | 28 | vekt 15 % |
| Konsistens | 55 | vekt 15 % |
Varighet: 51 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er BANESUPPLY & Vedlikehold AS?
Driftsmarginen var 9,2 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 18,5 %.
Hvor solid er BANESUPPLY & Vedlikehold AS?
Egenkapitalandelen var 35,2 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 1,84 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i BANESUPPLY & Vedlikehold AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,64 i 2025 (median 1,48).
Hvordan står BANESUPPLY & Vedlikehold AS i Bygg og anlegg?
BANESUPPLY & Vedlikehold AS er nr. 8 092 av 20 337 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 2 221 av 5 558. Omsetningen endret seg −6,6 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 0
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 16. april 2020 | Bane NOR SF | Hovedsikkerhetsvakt og Leder for El-sikkerhet | 6,5 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 995729555
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.990)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 11 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 16. juni 2010 16 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Stølsmyrvegen 35, 5542 KARMSUND (KARMØY)
- Kommune
- Karmøy rang 2–7 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 5
- Største eier
- 40,0 % · tre største 80,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 70 %
- Eiere over 60 år
- 30 % av personeierne sine aksjer (medianalder 38 år)
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 50 | 49 | 55 | |
| Rang | 9 461 | 10 288 | 8 092 | |
| Driftsmargin | 7,3 % | 18,4 % | 9,2 % | |
| Totalrentabilitet | 14,7 % | 40,4 % | 18,5 % | |
| Egenkapitalandel | 29,5 % | 20,1 % | 35,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,34 | 1,24 | 1,64 | |
| Omsetningsvekst | – | −10,0 % | −6,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 16,8 MNOK | 15,1 MNOK | 14,1 MNOK |
| Driftsresultat | 1,2 MNOK | 2,8 MNOK | 1,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,2 MNOK | 2,7 MNOK | 1,2 MNOK |
| Skattekostnad | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | 0,9 MNOK | 2,1 MNOK | 0,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 8,2 MNOK | 6,8 MNOK | 6,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 7,7 MNOK | 5,0 MNOK | 5,1 MNOK |
| Egenkapital | 2,4 MNOK | 1,4 MNOK | 2,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,3 MNOK | 1,3 MNOK | 2,2 MNOK |
| Sum gjeld | 5,8 MNOK | 5,4 MNOK | 4,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,7 MNOK | 4,0 MNOK | 3,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6822344.
Videre
Lignende selskaper
- Byggmester Tore Ravndal AS indeks 55, nr. 8 089 · sammenlign
- Øygruppen AS indeks 55, nr. 8 090 · sammenlign
- Haugesund Ventilasjon Service AS indeks 55, nr. 8 093 · sammenlign
- Master Malerservice AS indeks 55, nr. 8 094 · sammenlign
- Kranentreprenøren AS indeks 55, nr. 8 095 · sammenlign