Serco AS
Score · regnskapsår 2025
32av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 19 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 6 013 av 7 414 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 18 379 av 22 952 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 47 og soliditet 24 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Serco AS ligger 19 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 7 414 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,4 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 16,9 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 3,4 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 0,4 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 8,0 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 16,9 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 4,91 | 1,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,19 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | −9,5 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 2,15 MNOK | 2,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 32 gjør Serco AS det bedre enn 19 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 414 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Serco AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Serco AS har score 32 for 2025, rang 18 379 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 47 mot sammenlignbare, driftsmargin 3,4 % mot median 3,4 %.
Svakest: Vekst: persentil 14 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −9,5 % mot median 5,7 %. Soliditet: persentil 24 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 16,9 % mot median 36,3 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Serco AS hadde en driftsmargin på 3,4 % og en egenkapitalandel på 16,9 % i 2025, og er nr. 18 379 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 9,6 % til 3,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 8,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 47 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 24 | vekt 25 % |
| Likviditet | 25 | vekt 15 % |
| Vekst | 14 | vekt 15 % |
| Konsistens | 41 | vekt 15 % |
Varighet: 37 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Serco AS?
Driftsmarginen var 3,4 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 8,0 %.
Hvor solid er Serco AS?
Egenkapitalandelen var 16,9 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 4,91 (median 1,51).
Hvordan er likviditeten i Serco AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,19 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står Serco AS i Handel?
Serco AS er nr. 18 379 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 6 013 av 7 414. Omsetningen endret seg −9,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 995272881
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.640)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 5 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 10. februar 2010 16 år i drift
- Aksjekapital
- 0,40 MNOK
- Forretningsadresse
- Kirkeveien 572, 3143 KJØPMANNSKJÆR (FÆRDER)
- Kommune
- Færder rang 8–17 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 22 | 56 | 32 | |
| Rang | 18 099 | 8 678 | 18 379 | |
| Driftsmargin | −0,2 % | 9,6 % | 3,4 % | |
| Totalrentabilitet | −0,3 % | 27,7 % | 8,0 % | |
| Egenkapitalandel | 4,2 % | 19,0 % | 16,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,01 | 1,22 | 1,19 | |
| Omsetningsvekst | – | 26,5 % | −9,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9,4 MNOK | 11,9 MNOK | 10,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 1,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,4 MNOK | 0,8 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,3 MNOK | 0,6 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,9 MNOK | 4,1 MNOK | 4,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,7 MNOK | 4,1 MNOK | 4,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 0,8 MNOK | 0,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,4 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 3,7 MNOK | 3,4 MNOK | 3,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,7 MNOK | 3,4 MNOK | 3,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6643565.
Videre
Lignende selskaper
- Campia Lade AS indeks 32, nr. 18 376 · sammenlign
- Intersport City Syd AS indeks 32, nr. 18 377 · sammenlign
- Sør Kjøkken AS indeks 32, nr. 18 378 · sammenlign
- Scan Agentur AS indeks 32, nr. 18 381 · sammenlign
- Drømmekjøkkenet Alnabru AS indeks 32, nr. 18 384 · sammenlign