Eps Fuktsikring Midt-Norge AS
Score · regnskapsår 2025
31av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 21 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 10 214 av 12 867 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 16 458 av 20 337 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 20 og soliditet 28 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Eps Fuktsikring Midt-Norge AS ligger 19 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 860 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −5,4 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 19,0 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −5,4 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | −7,7 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | −6,6 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 19,0 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 4,27 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,20 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | −30,4 % | 6,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 31 gjør Eps Fuktsikring Midt-Norge AS det bedre enn 21 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 867 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Eps Fuktsikring Midt-Norge AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Eps Fuktsikring Midt-Norge AS har score 31 for 2025, rang 16 458 av 20 337 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 74 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,20 mot median 1,41.
Svakest: Vekst: persentil 11 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −30,4 % mot median 6,0 %. Lønnsomhet: persentil 20 mot sammenlignbare, driftsmargin −5,4 % mot median 3,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −7,7 % (median 3,0 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −5,4 % (median 3,5 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Eps Fuktsikring Midt-Norge AS hadde en driftsmargin på −5,4 % og en egenkapitalandel på 19,0 % i 2025, og er nr. 16 458 av 20 337 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 8,8 % til −5,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 16,9 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 12,7 | 1 MNOK |
| P/B | 1,6 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −7,7 % (median 3,0 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −5,4 % (median 3,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 20 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 28 | vekt 25 % |
| Likviditet | 74 | vekt 15 % |
| Vekst | 11 | vekt 15 % |
| Konsistens | 35 | vekt 15 % |
Varighet: 43 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Eps Fuktsikring Midt-Norge AS?
Driftsmarginen var −5,4 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −6,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Eps Fuktsikring Midt-Norge AS?
Egenkapitalandelen var 19,0 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 4,27 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Eps Fuktsikring Midt-Norge AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,20 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Eps Fuktsikring Midt-Norge AS i Bygg og anlegg?
Eps Fuktsikring Midt-Norge AS er nr. 16 458 av 20 337 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 10 214 av 12 867. Omsetningen endret seg −30,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 994816543
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.990)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. september 2009 17 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Sluppenvegen 1, 7037 TRONDHEIM
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 21. november 2012
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: H.Becker Holding AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
Eieren: flertallseieren H.Becker Holding AS (eier 100 %) hadde negativ egenkapital i 2025. gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.
- H.Becker Holding AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 35 | 63 | 31 | |
| Rang | 13 081 | 5 200 | 16 458 | |
| Driftsmargin | −3,0 % | 8,8 % | −5,4 % | |
| Totalrentabilitet | −3,9 % | 14,2 % | −6,6 % | |
| Egenkapitalandel | 25,1 % | 32,6 % | 19,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,45 | 3,22 | 2,20 | |
| Omsetningsvekst | – | 31,7 % | −30,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,5 MNOK | 6,0 MNOK | 4,2 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 0,5 MNOK | −0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,2 MNOK | 0,4 MNOK | −0,3 MNOK |
| Skattekostnad | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,3 MNOK | −0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,5 MNOK | 3,7 MNOK | 3,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,3 MNOK | 3,4 MNOK | 2,8 MNOK |
| Egenkapital | 0,9 MNOK | 1,2 MNOK | 0,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,8 MNOK | 1,1 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum gjeld | 2,6 MNOK | 2,5 MNOK | 2,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,6 MNOK | 1,0 MNOK | 1,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6436877.
Videre
Lignende selskaper
- Webjørn Svendsen AS indeks 31, nr. 16 454 · sammenlign
- AD Constructions AS indeks 31, nr. 16 455 · sammenlign
- Haugaland Hus AS indeks 31, nr. 16 457 · sammenlign
- TD Maskin Pukk AS indeks 31, nr. 16 460 · sammenlign
- Pg-Bygg AS indeks 31, nr. 16 463 · sammenlign