Bilfokus AS

Org.nr. 994714260 · Vefsn · Stiftet 2009 · 21 ansatte

Score · regnskapsår 2025

65av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 77 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 840 av 3 706 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 114 av 22 949 · Handel

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 52 og soliditet 62 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Bilfokus AS ligger 15 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 3 706 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,0 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 38,8 % (median 30,0 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter217 MNOK93 MNOK
Driftsmargin 3,0 % 3,0 % 50 %
Resultatmargin 2,4 % 2,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 13,0 % 11,6 % 54 %
Egenkapitalandel 38,8 % 30,0 % 62 %
Gjeldsgrad 1,58 2,23 61 %
Likviditetsgrad 1 1,83 1,39 70 %
Omsetningsvekst 28,2 % 6,1 % 85 %
Omsetning per ansatt10,32 MNOK5,07 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 65 gjør Bilfokus AS det bedre enn 77 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 706 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Bilfokus AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Oppsummert analyse

Bilfokus AS har score 65 for 2025, rang 5 114 av 22 949 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 85 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 28,2 % mot median 6,1 %. Likviditet: persentil 70 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,83 mot median 1,39.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Bilfokus AS hadde en driftsmargin på 3,0 % og en egenkapitalandel på 38,8 % i 2025, og er nr. 5 114 av 22 949 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 28 % og egenkapitalandelen steg fra 33,2 % til 38,8 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 20 MNOK og 40 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 4,0 MNOK 10,0 40 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 6,5 MNOK
minus netto gjeld 12,6 MNOK
8,0 39 MNOK
P/B Egenkapital: 20,3 MNOK 1,0 20 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 5,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet52 vekt 30 %
Soliditet62 vekt 25 %
Likviditet70 vekt 15 %
Vekst85 vekt 15 %
Konsistens67 vekt 15 %

Varighet: 54 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Bilfokus AS?

Driftsmarginen var 3,0 % i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 13,0 %.

Hvor solid er Bilfokus AS?

Egenkapitalandelen var 38,8 % i 2025 (median 30,0 %). Gjeldsgraden var 1,58 (median 2,23).

Hvordan er likviditeten i Bilfokus AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,83 i 2025 (median 1,39).

Hvordan står Bilfokus AS i Handel?

Bilfokus AS er nr. 5 114 av 22 949 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 840 av 3 706. Omsetningen endret seg 28,2 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
994714260
Org.form
AS
Sektor
Handel (47.810)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
21 registrert 10. august 2026
Stiftet
19. oktober 2009 17 år i drift
Aksjekapital
0,87 MNOK
Forretningsadresse
Brugata 16, 8656 MOSJØEN (VEFSN)
Kommune
Vefsn rang 9–13 av 13 i KOSTRA-gruppe 8
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.bilfokus.no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks435465
Rang12 7329 6195 114
Driftsmargin1,0 %2,5 %3,0 %
Totalrentabilitet3,3 %9,0 %13,0 %
Egenkapitalandel29,6 %33,2 %38,8 %
Likviditetsgrad 11,481,661,83
Omsetningsvekst–10,9 %28,2 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter152,4 MNOK169,0 MNOK216,7 MNOK
Driftsresultat1,5 MNOK4,2 MNOK6,5 MNOK
Resultat før skatt0,1 MNOK2,7 MNOK5,1 MNOK
Årsresultat0,1 MNOK2,1 MNOK4,0 MNOK
Finanskostnader1,5 MNOK1,6 MNOK1,6 MNOK
Sum eiendeler47,5 MNOK48,9 MNOK52,3 MNOK
Omløpsmidler26,6 MNOK26,6 MNOK29,8 MNOK
Egenkapital14,1 MNOK16,2 MNOK20,3 MNOK
Opptjent egenkapital13,0 MNOK3,0 MNOK–
Sum gjeld33,4 MNOK32,7 MNOK32,0 MNOK
Kortsiktig gjeld18,0 MNOK16,0 MNOK16,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6426807.

Lignende selskaper