Mova AS

Org.nr. 994588117 · Oslo · Stiftet 2009 · 1 419 ansatte

Score · regnskapsår 2024

51av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 48 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 44 av 83 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 499 av 1 028 · Kultur og fritid

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 52 og soliditet 52 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Mova AS ligger 1 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.

Medianscore 52 blant 83 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 3,8 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 30,6 % (median 29,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter417 MNOK103 MNOK
Driftsmargin 3,8 % 4,3 % 49 %
Resultatmargin 3,5 % 2,9 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 8,9 % 8,1 % 56 %
Egenkapitalandel 30,6 % 29,1 % 54 %
Gjeldsgrad 2,27 2,33 51 %
Likviditetsgrad 1 0,91 1,01 38 %
Omsetningsvekst 7,4 % 6,9 % 54 %
Omsetning per ansatt0,29 MNOK1,39 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 51 gjør Mova AS det bedre enn 48 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (83 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Mova AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Mova AS hadde en driftsmargin på 3,8 % og en egenkapitalandel på 30,6 % i 2024, og er nr. 499 av 1 028 rangerte selskaper i Kultur og fritid.

Fra 2023 til 2024: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og egenkapitalandelen steg fra 17,6 % til 30,6 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 59 MNOK og 244 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 24,4 MNOK 10,0 244 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 15,9 MNOK
minus netto gjeld 24,2 MNOK
8,0 103 MNOK
P/B Egenkapital: 59,1 MNOK 1,0 59 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,91 (median 1,01).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,9 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet52 vekt 30 %
Soliditet52 vekt 25 %
Likviditet38 vekt 15 %
Vekst54 vekt 15 %
Konsistens55 vekt 15 %

Varighet: 40 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Mova AS?

Driftsmarginen var 3,8 % i 2024, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 8,9 %.

Hvor solid er Mova AS?

Egenkapitalandelen var 30,6 % i 2024 (median 29,1 %). Gjeldsgraden var 2,27 (median 2,33).

Hvordan er likviditeten i Mova AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,91 i 2024 (median 1,01). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Mova AS i Kultur og fritid?

Mova AS er nr. 499 av 1 028 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 44 av 83. Omsetningen endret seg 7,4 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
994588117
Org.form
AS
Sektor
Kultur og fritid (93.130)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
1 419 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
14. september 2009 17 år i drift
Aksjekapital
1,56 MNOK
Forretningsadresse
Silurveien 2, 0380 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.mova.no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks285163
Rang782499244
Driftsmargin−0,9 %3,8 %9,5 %
Totalrentabilitet−1,9 %8,9 %15,5 %
Egenkapitalandel17,6 %30,6 %49,8 %
Likviditetsgrad 10,940,911,17
Omsetningsvekst–7,4 %23,7 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter388,6 MNOK417,3 MNOK516,1 MNOK
Driftsresultat−3,5 MNOK15,9 MNOK49,3 MNOK
Resultat før skatt−8,1 MNOK14,8 MNOK45,7 MNOK
Årsresultat−6,2 MNOK24,4 MNOK41,0 MNOK
Finanskostnader5,0 MNOK2,5 MNOK4,6 MNOK
Sum eiendeler163,2 MNOK193,2 MNOK323,5 MNOK
Omløpsmidler94,9 MNOK92,1 MNOK139,0 MNOK
Egenkapital28,7 MNOK59,1 MNOK161,0 MNOK
Opptjent egenkapital–24,8 MNOK65,7 MNOK
Sum gjeld134,5 MNOK134,1 MNOK162,5 MNOK
Kortsiktig gjeld101,3 MNOK101,3 MNOK118,5 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6104997.