Loadmaster AS
Score · regnskapsår 2025
69av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 86 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 69 av 474 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 264 av 1 660 · Transport og lagring
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 77 og soliditet 65 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Loadmaster AS ligger 19 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 474 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 5,5 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 38,0 % (median 27,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 76 MNOK | 104 MNOK |
| Driftsmargin | 5,5 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | 5,4 % | 3,4 % |
| Totalrentabilitet | 24,8 % | 8,8 % |
| Egenkapitalandel | 38,0 % | 27,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,63 | 2,44 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,52 | 1,27 |
| Omsetningsvekst | 41,6 % | 8,4 % |
| Omsetning per ansatt | 3,04 MNOK | 2,01 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 69 gjør Loadmaster AS det bedre enn 86 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (474 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Loadmaster AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Loadmaster AS har score 69 for 2025, rang 264 av 1 660 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 92 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 41,6 % mot median 8,4 %. Lønnsomhet: persentil 77 mot sammenlignbare, driftsmargin 5,5 % mot median 3,7 %.
Svakest: Konsistens: persentil 38 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Loadmaster AS hadde en driftsmargin på 5,5 % og en egenkapitalandel på 38,0 % i 2025, og er nr. 264 av 1 660 rangerte selskaper i Transport og lagring.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 42 % og driftsmarginen steg fra 0,6 % til 5,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 7 MNOK og 38 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 32 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 38 MNOK |
| P/B | 1,0 | 7 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 3,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 77 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 65 | vekt 25 % |
| Likviditet | 67 | vekt 15 % |
| Vekst | 92 | vekt 15 % |
| Konsistens | 38 | vekt 15 % |
Varighet: 54 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Loadmaster AS?
Driftsmarginen var 5,5 % i 2025, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 24,8 %.
Hvor solid er Loadmaster AS?
Egenkapitalandelen var 38,0 % i 2025 (median 27,7 %). Gjeldsgraden var 1,63 (median 2,44).
Hvordan er likviditeten i Loadmaster AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,52 i 2025 (median 1,27).
Hvordan står Loadmaster AS i Transport og lagring?
Loadmaster AS er nr. 264 av 1 660 rangerte selskaper i Transport og lagring for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 69 av 474. Omsetningen endret seg 41,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 994235524
- Org.form
- AS
- Sektor
- Transport og lagring (52.260)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 25 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 8. juni 2009 17 år i drift
- Aksjekapital
- 2,00 MNOK
- Forretningsadresse
- Leiraveien 11, 2000 LILLESTRØM
- Kommune
- Lillestrøm rang 7 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.loadmaster.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 4. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 40 | 54 | 69 | |
| Rang | 1 033 | 702 | 264 | |
| Driftsmargin | −1,0 % | 0,6 % | 5,5 % | |
| Totalrentabilitet | −5,2 % | 4,7 % | 24,8 % | |
| Egenkapitalandel | 39,9 % | 41,7 % | 38,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,53 | 1,63 | 1,52 | |
| Omsetningsvekst | – | 12,8 % | 41,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 47,7 MNOK | 53,8 MNOK | 76,1 MNOK |
| Driftsresultat | −0,5 MNOK | 0,3 MNOK | 4,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,5 MNOK | 0,4 MNOK | 4,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 3,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 8,0 MNOK | 8,4 MNOK | 17,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 7,4 MNOK | 8,0 MNOK | 16,2 MNOK |
| Egenkapital | 3,2 MNOK | 3,5 MNOK | 6,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,2 MNOK | 1,5 MNOK | 4,7 MNOK |
| Sum gjeld | 4,8 MNOK | 4,9 MNOK | 11,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,8 MNOK | 4,9 MNOK | 10,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 6836990.
Videre
Lignende selskaper
- Arctic Shipping AS indeks 69, nr. 253 · sammenlign
- Norsea Polarbase AS indeks 69, nr. 254 · sammenlign
- Håkull AS indeks 69, nr. 260 · sammenlign
- Skanol Norge AS indeks 69, nr. 262 · sammenlign
- Forset Grus AS indeks 68, nr. 270 · sammenlign