Abas Kosmetikk AS

Org.nr. 993593516 · Bergen · Stiftet 2009 · 5 ansatte

Score · regnskapsår 2025

49av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 48 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 5 918 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 12 052 av 22 951 · Handel

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 13 og soliditet 92 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Abas Kosmetikk AS ligger 1 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −13,5 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 83,9 % (median 33,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter6 MNOK4 MNOK
Driftsmargin −13,5 % 2,6 % 10 %
Resultatmargin −12,0 % 2,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −15,3 % 6,1 % 16 %
Egenkapitalandel 83,9 % 33,5 % 93 %
Gjeldsgrad 0,19 1,25 91 %
Likviditetsgrad 1 5,33 1,74 88 %
Omsetningsvekst −16,8 % 4,0 % 15 %
Omsetning per ansatt1,30 MNOK0,76 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 49 gjør Abas Kosmetikk AS det bedre enn 48 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Abas Kosmetikk AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Abas Kosmetikk AS har score 49 for 2025, rang 12 052 av 22 951 i sektoren.

Sterkest: Soliditet: persentil 92 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 83,9 % mot median 33,5 %. Likviditet: persentil 88 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 5,33 mot median 1,74.

Svakest: Lønnsomhet: persentil 13 mot sammenlignbare, driftsmargin −13,5 % mot median 2,6 %. Vekst: persentil 15 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −16,8 % mot median 4,0 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Abas Kosmetikk AS hadde en driftsmargin på −13,5 % og en egenkapitalandel på 83,9 % i 2025, og er nr. 12 052 av 22 951 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra −2,3 % til −13,5 % og omsetningen falt med 17 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 4 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −0,9 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −0,9 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 4,3 MNOK 1,0 4 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −12,0 % (median 2,1 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −13,5 % (median 2,6 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet13 vekt 30 %
Soliditet92 vekt 25 %
Likviditet88 vekt 15 %
Vekst15 vekt 15 %
Konsistens45 vekt 15 %

Varighet: 60 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Abas Kosmetikk AS?

Driftsmarginen var −13,5 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −15,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Abas Kosmetikk AS?

Egenkapitalandelen var 83,9 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 0,19 (median 1,25).

Hvordan er likviditeten i Abas Kosmetikk AS?

Likviditetsgrad 1 var 5,33 i 2025 (median 1,74).

Hvordan står Abas Kosmetikk AS i Handel?

Abas Kosmetikk AS er nr. 12 052 av 22 951 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 5 918 av 11 289. Omsetningen endret seg −16,8 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
993593516
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.450)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
5 registrert 10. september 2026
Stiftet
2. januar 2009 17 år i drift
Aksjekapital
0,40 MNOK
Forretningsadresse
Midtunheia 22, 5224 NESTTUN (BERGEN)
Kommune
Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 10. oktober 2026
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
549300S66KJOCOFQRN71 ikke fornyet (utløpt)

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Ingen kjent eier

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks705949
Rang4 2767 20912 052
Driftsmargin−4,4 %−2,3 %−13,5 %
Totalrentabilitet−4,4 %−0,8 %−15,3 %
Egenkapitalandel89,3 %87,6 %83,9 %
Likviditetsgrad 18,747,115,33
Omsetningsvekst–−2,1 %−16,8 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter7,9 MNOK7,8 MNOK6,5 MNOK
Driftsresultat−0,4 MNOK−0,2 MNOK−0,9 MNOK
Resultat før skatt−0,3 MNOK−0,1 MNOK−0,8 MNOK
Årsresultat−0,2 MNOK0,0 MNOK−0,9 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler5,9 MNOK5,9 MNOK5,1 MNOK
Omløpsmidler5,5 MNOK5,2 MNOK4,4 MNOK
Egenkapital5,2 MNOK5,2 MNOK4,3 MNOK
Opptjent egenkapital4,8 MNOK4,8 MNOK3,9 MNOK
Sum gjeld0,6 MNOK0,7 MNOK0,8 MNOK
Kortsiktig gjeld0,6 MNOK0,7 MNOK0,8 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 7075586.