Ti-Mo AS
Score · regnskapsår 2025
73av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 369 av 3 711 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 306 av 22 952 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 71 og soliditet 94 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Ti-Mo AS ligger 23 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 3 711 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 7,1 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 72,5 % (median 30,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 100 MNOK | 93 MNOK |
| Driftsmargin | 7,1 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | 9,2 % | 2,8 % |
| Totalrentabilitet | 16,2 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 72,5 % | 30,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,38 | 2,24 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,44 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | 1,4 % | 6,1 % |
| Omsetning per ansatt | 2,27 MNOK | 5,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 73 gjør Ti-Mo AS det bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 711 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Ti-Mo AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Ti-Mo AS har score 73 for 2025, rang 2 306 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 94 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 72,5 % mot median 30,0 %. Likviditet: persentil 92 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 3,44 mot median 1,39.
Svakest: Vekst: persentil 32 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 1,4 % mot median 6,1 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Ti-Mo AS hadde en driftsmargin på 7,1 % og en egenkapitalandel på 72,5 % i 2025, og er nr. 2 306 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 62,6 % til 72,5 % og driftsmarginen falt fra 9,2 % til 7,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 45 MNOK og 86 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 73 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 86 MNOK |
| P/B | 1,0 | 45 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 7,1 % (median 3,0 %); Egenkapitalandel 72,5 % (median 30,0 %); Likviditetsgrad 1 3,44 (median 1,39).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 71 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 94 | vekt 25 % |
| Likviditet | 92 | vekt 15 % |
| Vekst | 32 | vekt 15 % |
| Konsistens | 63 | vekt 15 % |
Varighet: 76 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ti-Mo AS?
Driftsmarginen var 7,1 % i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,2 %.
Hvor solid er Ti-Mo AS?
Egenkapitalandelen var 72,5 % i 2025 (median 30,0 %). Gjeldsgraden var 0,38 (median 2,24).
Hvordan er likviditeten i Ti-Mo AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,44 i 2025 (median 1,39).
Hvordan står Ti-Mo AS i Handel?
Ti-Mo AS er nr. 2 306 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 369 av 3 711. Omsetningen endret seg 1,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 993511846
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.420)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 44 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 2. januar 2009 17 år i drift
- Aksjekapital
- 0,17 MNOK
- Forretningsadresse
- Bogstadveien 30A, 0355 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 87 | 69 | 73 | |
| Rang | 803 | 3 614 | 2 306 | |
| Driftsmargin | 13,5 % | 9,2 % | 7,1 % | |
| Totalrentabilitet | 34,2 % | 19,2 % | 16,2 % | |
| Egenkapitalandel | 62,6 % | 62,6 % | 72,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,43 | 2,52 | 3,44 | |
| Omsetningsvekst | – | −12,6 % | 1,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 113,0 MNOK | 98,7 MNOK | 100,1 MNOK |
| Driftsresultat | 15,2 MNOK | 9,0 MNOK | 7,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 15,3 MNOK | 10,5 MNOK | 9,2 MNOK |
| Årsresultat | 11,9 MNOK | 8,2 MNOK | 7,3 MNOK |
| Finanskostnader | 2,8 MNOK | 1,0 MNOK | 0,9 MNOK |
| Sum eiendeler | 53,0 MNOK | 60,0 MNOK | 61,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 48,1 MNOK | 56,5 MNOK | 58,5 MNOK |
| Egenkapital | 33,2 MNOK | 37,5 MNOK | 44,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 21,0 MNOK | 25,3 MNOK | 32,6 MNOK |
| Sum gjeld | 19,8 MNOK | 22,4 MNOK | 17,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 19,8 MNOK | 22,4 MNOK | 17,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6810786.
Videre
Lignende selskaper
- Jonas H Meling AS indeks 73, nr. 2 288 · sammenlign
- Safeguard Medical Nordic AS indeks 73, nr. 2 289 · sammenlign
- Vega Norge AS indeks 73, nr. 2 310 · sammenlign
- Foodpartner AS indeks 73, nr. 2 313 · sammenlign
- PEPPERL+Fuchs AS indeks 73, nr. 2 321 · sammenlign