Noramix Trade AS

Org.nr. 992843497 · Bergen · Stiftet 2008 · 12 ansatte

Score · regnskapsår 2024

49av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 48 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 1 817 av 3 512 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 11 780 av 22 205 · Handel

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 79 og soliditet 26 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Noramix Trade AS ligger 1 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 3 512 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 5,1 % (median 2,9 %) og egenkapitalandel 17,5 % (median 30,2 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter198 MNOK92 MNOK
Driftsmargin 5,1 % 2,9 % 69 %
Resultatmargin 5,6 % 2,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 30,8 % 11,9 % 89 %
Egenkapitalandel 17,5 % 30,2 % 26 %
Gjeldsgrad 4,73 2,23 25 %
Likviditetsgrad 1 0,84 1,40 4 %
Omsetningsvekst 35,0 % 5,1 % 90 %
Omsetning per ansatt16,46 MNOK4,92 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 49 gjør Noramix Trade AS det bedre enn 48 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 512 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Noramix Trade AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Noramix Trade AS hadde en driftsmargin på 5,1 % og en egenkapitalandel på 17,5 % i 2024, og er nr. 11 780 av 22 205 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 35 % og egenkapitalandelen falt fra 25,8 % til 17,5 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 11 MNOK og 76 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): 6,6 MNOK 21,2 139 MNOK 76 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): 7,5 MNOK
minus netto gjeld −0,3 MNOK
16,6 125 MNOK 68 MNOK
P/B Egenkapital: 9,1 MNOK 2,2 20 MNOK 11 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 46 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 32 % for størrelse (småbedriftspremie 3 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,2 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,84 (median 1,40).

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 35,0 % (median 5,1 %); Likviditetsgrad 1 0,84 (median 1,40).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 11,9 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet79 vekt 30 %
Soliditet26 vekt 25 %
Likviditet4 vekt 15 %
Vekst90 vekt 15 %
Konsistens30 vekt 15 %

Varighet: 50 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Noramix Trade AS?

Driftsmarginen var 5,1 % i 2024, mot en median på 2,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 30,8 %.

Hvor solid er Noramix Trade AS?

Egenkapitalandelen var 17,5 % i 2024 (median 30,2 %). Gjeldsgraden var 4,73 (median 2,23).

Hvordan er likviditeten i Noramix Trade AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,84 i 2024 (median 1,40). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Noramix Trade AS i Handel?

Noramix Trade AS er nr. 11 780 av 22 205 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 1 817 av 3 512. Omsetningen endret seg 35,0 % fra året før.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
992843497
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Handel (46.490)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
12 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
16. juni 2008 18 år i drift
Aksjekapital
0,50 MNOK
Forretningsadresse
Liamyrane 13, 5132 NYBORG (BERGEN)
Kommune
Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
1595790OAT31AM6HNA60 fornyes 30. april 2027

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Morselskap ikke rapportert

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 29. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Noramix Handel AS (100 %)
Øverste eier: privatperson

Eieren: flertallseieren Noramix Handel AS (eier 100 %) gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks524938
Rang9 97111 78016 378
Driftsmargin3,4 %5,1 %1,8 %
Totalrentabilitet21,5 %30,8 %11,5 %
Egenkapitalandel25,8 %17,5 %10,1 %
Likviditetsgrad 11,410,841,60
Omsetningsvekst–35,0 %6,3 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter146,4 MNOK197,5 MNOK210,0 MNOK
Driftsresultat5,0 MNOK10,1 MNOK3,8 MNOK
Resultat før skatt5,9 MNOK11,0 MNOK2,3 MNOK
Skattekostnad1,3 MNOK2,5 MNOK0,5 MNOK
Årsresultat4,6 MNOK8,6 MNOK1,8 MNOK
Finanskostnader6,8 MNOK5,1 MNOK5,6 MNOK
Sum eiendeler59,2 MNOK52,4 MNOK68,7 MNOK
Omløpsmidler41,0 MNOK36,1 MNOK55,4 MNOK
Egenkapital15,2 MNOK9,1 MNOK6,9 MNOK
Opptjent egenkapital7,8 MNOK1,7 MNOK–
Sum gjeld43,9 MNOK43,2 MNOK61,8 MNOK
Kortsiktig gjeld29,1 MNOK43,2 MNOK34,7 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6126113.