Bil-Com AS
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2024
43av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 37 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 6 940 av 11 061 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 14 084 av 22 227 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 56 og soliditet 30 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Bil-Com AS ligger 7 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 11 054 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 4,3 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 21,8 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 4,3 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | 3,5 % | 1,8 % |
| Totalrentabilitet | 6,0 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | 21,8 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | 3,59 | 1,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,09 | 1,76 |
| Omsetningsvekst | −5,3 % | 2,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,31 MNOK | 0,74 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 43 gjør Bil-Com AS det bedre enn 37 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 061 selskaper) i 2024.
Score 2022–2024
- Bil-Com AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Bil-Com AS har score 43 for 2024, rang 14 084 av 22 227 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 69 mot sammenlignbare.
Svakest: Likviditet: persentil 25 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,09 mot median 1,76. Vekst: persentil 30 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −5,3 % mot median 2,8 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Bil-Com AS hadde en driftsmargin på 4,3 % og en egenkapitalandel på 21,8 % i 2024, og er nr. 14 084 av 22 227 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra 13,1 % til 21,8 % og driftsmarginen steg fra 2,3 % til 4,3 %.
Bil-Com AS klarte seg omtrent som sektoren i 2022, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,5 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var 0,4 % i 2022 (sektorens median 1,5 %), og egenkapitalandelen 15,2 %. I de andre årene var driftsmarginen 3,3 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 56 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 30 | vekt 25 % |
| Likviditet | 25 | vekt 15 % |
| Vekst | 30 | vekt 15 % |
| Konsistens | 69 | vekt 15 % |
Varighet: 37 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Bil-Com AS?
Driftsmarginen var 4,3 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,0 %.
Hvor solid er Bil-Com AS?
Egenkapitalandelen var 21,8 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 3,59 (median 1,23).
Hvordan er likviditeten i Bil-Com AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,09 i 2024 (median 1,76).
Hvordan står Bil-Com AS i Handel?
Bil-Com AS er nr. 14 084 av 22 227 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 6 940 av 11 061. Omsetningen endret seg −5,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 992355115
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.810)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 5 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 12. februar 2008 18 år i drift
- Aksjekapital
- 0,12 MNOK
- Forretningsadresse
- Pottemakergata 4, 7502 STJØRDAL
- Kommune
- Stjørdal rang 11–20 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2024
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2022–2024
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 38 | 31 | 43 | |
| Rang | 183 | 16 072 | 14 084 | |
| Driftsmargin | 0,4 % | 2,3 % | 4,3 % | |
| Totalrentabilitet | 2,1 % | 2,6 % | 6,0 % | |
| Egenkapitalandel | 15,2 % | 13,1 % | 21,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,18 | 1,02 | 1,09 | |
| Omsetningsvekst | – | −49,9 % | −5,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13,8 MNOK | 6,9 MNOK | 6,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,6 MNOK | 6,1 MNOK | 4,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,6 MNOK | 5,4 MNOK | 4,1 MNOK |
| Egenkapital | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK | 1,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,6 MNOK | 0,7 MNOK | 0,9 MNOK |
| Sum gjeld | 3,9 MNOK | 5,3 MNOK | 3,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,9 MNOK | 5,3 MNOK | 3,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6328779.
Videre
Lignende selskaper
- Iceland Mat Trading AS indeks 43, nr. 14 075 · sammenlign
- Abas AS indeks 43, nr. 14 082 · sammenlign
- Elivery AS indeks 43, nr. 14 083 · sammenlign
- Ingeniørfirmaet Truls Wetterhus AS indeks 43, nr. 14 088 · sammenlign
- Det Bergenske Vinselskap AS indeks 43, nr. 14 089 · sammenlign