Machine Partner AS
Score · regnskapsår 2023
10av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 3 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 3 178 av 3 281 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 20 007 av 21 088 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 19 og soliditet 2 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Machine Partner AS ligger 40 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 3 281 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin 1,0 % (median 2,9 %) og egenkapitalandel 1,7 % (median 29,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 56 MNOK | 91 MNOK |
| Driftsmargin | 1,0 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | −11,2 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | 0,5 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 1,7 % | 29,5 % |
| Gjeldsgrad | 58,75 | 2,32 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,78 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | – | 5,2 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 10 gjør Machine Partner AS det bedre enn 3 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 281 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Machine Partner AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Machine Partner AS hadde en driftsmargin på 1,0 % og en egenkapitalandel på 1,7 % i 2023, og er nr. 20 007 av 21 088 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 1,7 % (median 29,5 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,3 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,78 (median 1,39).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −11,2 % (median 2,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,0 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 19 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 2 | vekt 25 % |
| Likviditet | 3 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 9 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Machine Partner AS?
Driftsmarginen var 1,0 % i 2023, mot en median på 2,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 0,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Machine Partner AS?
Egenkapitalandelen var 1,7 % i 2023 (median 29,5 %). Gjeldsgraden var 58,75 (median 2,32).
Hvordan er likviditeten i Machine Partner AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,78 i 2023 (median 1,39). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Machine Partner AS i Handel?
Machine Partner AS er nr. 20 007 av 21 088 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 3 178 av 3 281.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 992352574
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Handel (46.630)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 20. januar 2008 18 år i drift
- Aksjekapital
- 1,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Moskvilveien 2A, 3180 NYKIRKE (HORTEN)
- Kommune
- Horten rang 20–27 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 10 | 6 | 16 | |
| Rang | 20 007 | 22 006 | 21 690 | |
| Driftsmargin | 1,0 % | −7,8 % | −11,0 % | |
| Totalrentabilitet | 0,5 % | −5,4 % | −14,6 % | |
| Egenkapitalandel | 1,7 % | −8,5 % | −3,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,78 | 0,55 | 0,82 | |
| Omsetningsvekst | – | −21,5 % | 41,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 55,5 MNOK | 43,6 MNOK | 61,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,6 MNOK | −3,4 MNOK | −6,8 MNOK |
| Resultat før skatt | −6,2 MNOK | −9,6 MNOK | −9,7 MNOK |
| Årsresultat | −4,9 MNOK | −8,2 MNOK | −9,7 MNOK |
| Finanskostnader | 6,9 MNOK | 6,3 MNOK | 3,6 MNOK |
| Sum eiendeler | 116,7 MNOK | 61,8 MNOK | 41,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 18,8 MNOK | 12,0 MNOK | 23,7 MNOK |
| Egenkapital | 2,0 MNOK | −5,2 MNOK | −1,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,0 MNOK | −7,2 MNOK | −17,0 MNOK |
| Sum gjeld | 114,8 MNOK | 67,1 MNOK | 43,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 24,0 MNOK | 22,0 MNOK | 28,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5075139.
Videre
Lignende selskaper
- Seljord Bil AS indeks 10, nr. 19 973 · sammenlign
- Xpnd Automotive AS indeks 10, nr. 19 981 · sammenlign
- Gori AS indeks 10, nr. 19 982 · sammenlign
- Style Auto AS indeks 10, nr. 19 983 · sammenlign
- Casall Norge AS indeks 9, nr. 20 038 · sammenlign