Tømrer Eivind Johansen AS
Score · regnskapsår 2025
51av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 6 251 av 12 872 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 9 966 av 20 338 · Bygg og anlegg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 13 og soliditet 91 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Tømrer Eivind Johansen AS ligger 1 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 865 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −13,3 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 79,4 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −13,3 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | −10,5 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | −10,1 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 79,4 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,26 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,85 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | −28,4 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 51 gjør Tømrer Eivind Johansen AS det bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 872 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Tømrer Eivind Johansen AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Tømrer Eivind Johansen AS har score 51 for 2025, rang 9 966 av 20 338 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 93 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 4,85 mot median 1,41. Soliditet: persentil 91 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 79,4 % mot median 32,8 %.
Svakest: Vekst: persentil 12 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −28,4 % mot median 6,1 %. Lønnsomhet: persentil 13 mot sammenlignbare, driftsmargin −13,3 % mot median 3,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −10,5 % (median 3,0 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −13,3 % (median 3,5 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Tømrer Eivind Johansen AS hadde en driftsmargin på −13,3 % og en egenkapitalandel på 79,4 % i 2025, og er nr. 9 966 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra −1,3 % til −13,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −10,5 % (median 3,0 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −13,3 % (median 3,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 13 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 91 | vekt 25 % |
| Likviditet | 93 | vekt 15 % |
| Vekst | 12 | vekt 15 % |
| Konsistens | 55 | vekt 15 % |
Varighet: 58 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Tømrer Eivind Johansen AS?
Driftsmarginen var −13,3 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −10,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Tømrer Eivind Johansen AS?
Egenkapitalandelen var 79,4 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 0,26 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Tømrer Eivind Johansen AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,85 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Tømrer Eivind Johansen AS i Bygg og anlegg?
Tømrer Eivind Johansen AS er nr. 9 966 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 6 251 av 12 872. Omsetningen endret seg −28,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 991276343
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 18. mai 2007 19 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Sagabrinken 42, 9517 ALTA
- Kommune
- Alta rang 5–23 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 22. oktober 2011
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Eivind Johansen
- Styrets leder
- Eivind Johansen
- Varamedlem
- Håvard Pettersen
- Regnskapsfører
- Leinan AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 61 | 61 | 51 | |
| Rang | 6 317 | 5 712 | 9 966 | |
| Driftsmargin | −15,9 % | −1,3 % | −13,3 % | |
| Totalrentabilitet | −15,1 % | 0,3 % | −10,1 % | |
| Egenkapitalandel | 72,5 % | 72,9 % | 79,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,72 | 3,48 | 4,85 | |
| Omsetningsvekst | – | 14,0 % | −28,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,8 MNOK | 2,1 MNOK | 1,5 MNOK |
| Driftsresultat | −0,3 MNOK | 0,0 MNOK | −0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,3 MNOK | 0,0 MNOK | −0,2 MNOK |
| Årsresultat | −0,3 MNOK | 0,0 MNOK | −0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,9 MNOK | 1,9 MNOK | 1,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,8 MNOK | 1,9 MNOK | 1,5 MNOK |
| Egenkapital | 1,4 MNOK | 1,4 MNOK | 1,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,3 MNOK | 1,3 MNOK | 1,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6396561.
Videre
Lignende selskaper
- Isrenna Eiendom AS indeks 51, nr. 9 961 · sammenlign
- Perfect Renovations AS indeks 51, nr. 9 962 · sammenlign
- Alta Skiferlegging Nord AS indeks 51, nr. 9 963 · sammenlign
- Arnavågen Bygg AS indeks 51, nr. 9 965 · sammenlign
- VVS Bad og Bolig AS indeks 51, nr. 9 967 · sammenlign