Simonsen's Eiendom AS
Score · regnskapsår 2024
58av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 66 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 3 802 av 11 065 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 7 706 av 22 237 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 81 og soliditet 40 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Simonsen's Eiendom AS ligger 8 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 11 058 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 59,2 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 31,2 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 59,2 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | 38,9 % | 1,8 % |
| Totalrentabilitet | 11,2 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | 31,2 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | 2,20 | 1,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,64 | 1,76 |
| Omsetningsvekst | 35,5 % | 2,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 58 gjør Simonsen's Eiendom AS det bedre enn 66 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 065 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Simonsen's Eiendom AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Simonsen's Eiendom AS hadde en driftsmargin på 59,2 % og en egenkapitalandel på 31,2 % i 2024, og er nr. 7 706 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 47,8 % til 59,2 % og omsetningen økte med 35 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 6 MNOK og 13 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 13 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 6 MNOK |
| P/B | 1,0 | 7 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,6 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,64 (median 1,76).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 35,5 % (median 2,8 %); Likviditetsgrad 1 0,64 (median 1,76).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,7 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 81 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 40 | vekt 25 % |
| Likviditet | 10 | vekt 15 % |
| Vekst | 83 | vekt 15 % |
| Konsistens | 66 | vekt 15 % |
Varighet: 53 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Simonsen's Eiendom AS?
Driftsmarginen var 59,2 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,2 %.
Hvor solid er Simonsen's Eiendom AS?
Egenkapitalandelen var 31,2 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 2,20 (median 1,23).
Hvordan er likviditeten i Simonsen's Eiendom AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,64 i 2024 (median 1,76). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Simonsen's Eiendom AS i Handel?
Simonsen's Eiendom AS er nr. 7 706 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 3 802 av 11 065. Omsetningen endret seg 35,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 991192190
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 23. april 2007 19 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Spar Vigeland, Smibakken 14, 4520 LINDESNES
- Kommune
- Lindesnes rang 6–21 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300SQR23COPX39Q29 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Styrets leder
- Frode Simonsen
- Varamedlem
- Øystein Gåseland
- Revisor
- Revisorsenteret Mandal AS
- Regnskapsfører
- Franks Regnskap AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 48 | 58 | 52 | |
| Rang | 11 249 | 7 706 | 10 809 | |
| Driftsmargin | 47,8 % | 59,2 % | 55,1 % | |
| Totalrentabilitet | 6,4 % | 11,2 % | 11,2 % | |
| Egenkapitalandel | 27,6 % | 31,2 % | 36,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,54 | 0,64 | 0,39 | |
| Omsetningsvekst | – | 35,5 % | −0,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,2 MNOK | 4,3 MNOK | 4,3 MNOK |
| Driftsresultat | 1,5 MNOK | 2,6 MNOK | 2,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,5 MNOK | 1,7 MNOK | 1,6 MNOK |
| Årsresultat | 0,4 MNOK | 1,3 MNOK | 1,3 MNOK |
| Finanskostnader | 1,0 MNOK | 0,9 MNOK | 0,7 MNOK |
| Sum eiendeler | 24,1 MNOK | 22,9 MNOK | 21,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,6 MNOK | 0,9 MNOK | 0,2 MNOK |
| Egenkapital | 6,6 MNOK | 7,1 MNOK | 7,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 6,5 MNOK | 7,0 MNOK | 7,6 MNOK |
| Sum gjeld | 17,4 MNOK | 15,7 MNOK | 13,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,1 MNOK | 1,3 MNOK | 0,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5843523.
Videre
Lignende selskaper
- Kongsvinger Elektriske AS indeks 58, nr. 7 698 · sammenlign
- Safe-Co AS indeks 58, nr. 7 699 · sammenlign
- Business and Pleasure AS indeks 58, nr. 7 701 · sammenlign
- Viken Auto AS indeks 58, nr. 7 707 · sammenlign
- Harstad UR og Gull AS indeks 58, nr. 7 709 · sammenlign