Byggmester Schnell AS
Score · regnskapsår 2024
45av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 41 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 7 199 av 12 181 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 11 627 av 19 384 · Bygg og anlegg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 34 og soliditet 51 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Byggmester Schnell AS ligger 5 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 12 172 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 0,6 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 38,4 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 0,6 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | 0,6 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 1,5 % | 8,0 % |
| Egenkapitalandel | 38,4 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,60 | 1,42 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,51 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | −3,1 % | 4,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 45 gjør Byggmester Schnell AS det bedre enn 41 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 181 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Byggmester Schnell AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Byggmester Schnell AS hadde en driftsmargin på 0,6 % og en egenkapitalandel på 38,4 % i 2024, og er nr. 11 627 av 19 384 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen falt fra 45,5 % til 38,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 16,9 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 12,7 | 1 MNOK |
| P/B | 1,6 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 34 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 51 | vekt 25 % |
| Likviditet | 54 | vekt 15 % |
| Vekst | 40 | vekt 15 % |
| Konsistens | 55 | vekt 15 % |
Varighet: 48 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Byggmester Schnell AS?
Driftsmarginen var 0,6 % i 2024, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,5 %.
Hvor solid er Byggmester Schnell AS?
Egenkapitalandelen var 38,4 % i 2024 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 1,60 (median 1,42).
Hvordan er likviditeten i Byggmester Schnell AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,51 i 2024 (median 1,42).
Hvordan står Byggmester Schnell AS i Bygg og anlegg?
Byggmester Schnell AS er nr. 11 627 av 19 384 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 7 199 av 12 181. Omsetningen endret seg −3,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 990861587
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. januar 2007 19 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Torkevegen 13, 2819 GJØVIK
- Kommune
- Gjøvik rang 6–10 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 22. juli 2026
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Endring 2007–2025: ingen vesentlig endring i eierne.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 51 | 45 | 56 | |
| Rang | 9 174 | 11 627 | 7 648 | |
| Driftsmargin | 0,2 % | 0,6 % | 3,2 % | |
| Totalrentabilitet | 0,5 % | 1,5 % | 6,6 % | |
| Egenkapitalandel | 45,5 % | 38,4 % | 59,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,60 | 1,51 | 1,93 | |
| Omsetningsvekst | – | −3,1 % | −39,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9,0 MNOK | 8,7 MNOK | 5,3 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,0 MNOK | 3,7 MNOK | 2,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,6 MNOK | 3,4 MNOK | 2,0 MNOK |
| Egenkapital | 1,4 MNOK | 1,4 MNOK | 1,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,3 MNOK | 1,3 MNOK | 1,4 MNOK |
| Sum gjeld | 1,6 MNOK | 2,2 MNOK | 1,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,6 MNOK | 2,2 MNOK | 1,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5832731.
Videre
Lignende selskaper
- Per Odd Austad A/S indeks 45, nr. 11 622 · sammenlign
- Aarhus Anlegg AS indeks 45, nr. 11 623 · sammenlign
- Gunnars Snekkerservice AS indeks 45, nr. 11 628 · sammenlign
- Stang Entreprenør AS indeks 45, nr. 11 629 · sammenlign
- TØNSBERG & Færder Rørservice AS indeks 45, nr. 11 631 · sammenlign