Sam Agency AS
Score · regnskapsår 2025
27av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 9 418 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 19 664 av 22 952 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 5 og soliditet 28 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Sam Agency AS ligger 23 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −77,4 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 17,6 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −77,4 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | −90,1 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | −34,4 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 17,6 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 4,67 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 8,93 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | −53,1 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 27 gjør Sam Agency AS det bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Sam Agency AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Sam Agency AS har score 27 for 2025, rang 19 664 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 94 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 8,93 mot median 1,74.
Svakest: Vekst: persentil 3 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −53,1 % mot median 4,0 %. Lønnsomhet: persentil 5 mot sammenlignbare, driftsmargin −77,4 % mot median 2,6 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −90,1 % (median 2,1 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −77,4 % (median 2,6 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Sam Agency AS hadde en driftsmargin på −77,4 % og en egenkapitalandel på 17,6 % i 2025, og er nr. 19 664 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra −11,6 % til −77,4 % og omsetningen falt med 53 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −90,1 % (median 2,1 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −77,4 % (median 2,6 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 7,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 5 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 28 | vekt 25 % |
| Likviditet | 94 | vekt 15 % |
| Vekst | 3 | vekt 15 % |
| Konsistens | 24 | vekt 15 % |
Varighet: 44 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sam Agency AS?
Driftsmarginen var −77,4 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −34,4 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Sam Agency AS?
Egenkapitalandelen var 17,6 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 4,67 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Sam Agency AS?
Likviditetsgrad 1 var 8,93 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Sam Agency AS i Handel?
Sam Agency AS er nr. 19 664 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 9 418 av 11 289. Omsetningen endret seg −53,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 990783527
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.420)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 4. januar 2007 19 år i drift
- Aksjekapital
- 0,30 MNOK
- Forretningsadresse
- Lysaker brygge 23, 1366 LYSAKER (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 66 | 41 | 27 | |
| Rang | 5 554 | 14 841 | 19 664 | |
| Driftsmargin | 14,4 % | −11,6 % | −77,4 % | |
| Totalrentabilitet | 10,8 % | −8,7 % | −34,4 % | |
| Egenkapitalandel | 32,8 % | 39,0 % | 17,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 14,42 | 12,52 | 8,93 | |
| Omsetningsvekst | – | −35,3 % | −53,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12,7 MNOK | 8,2 MNOK | 3,9 MNOK |
| Driftsresultat | 1,8 MNOK | −1,0 MNOK | −3,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,4 MNOK | −1,8 MNOK | −3,5 MNOK |
| Årsresultat | 1,1 MNOK | −1,4 MNOK | −2,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,4 MNOK | 0,9 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 17,3 MNOK | 10,9 MNOK | 8,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 17,0 MNOK | 10,2 MNOK | 7,3 MNOK |
| Egenkapital | 5,7 MNOK | 4,2 MNOK | 1,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 5,4 MNOK | 3,9 MNOK | 1,2 MNOK |
| Sum gjeld | 11,6 MNOK | 6,6 MNOK | 7,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,2 MNOK | 0,8 MNOK | 0,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 7092528.
Videre
Lignende selskaper
- Geir Sørli AS indeks 27, nr. 19 661 · sammenlign
- Sykkologen AS indeks 27, nr. 19 663 · sammenlign
- RP Norge AS indeks 27, nr. 19 668 · sammenlign
- Hellestad Maskin AS indeks 27, nr. 19 669 · sammenlign
- Kyvik Sild AS indeks 26, nr. 19 670 · sammenlign