Ståle Tyssedal AS

Org.nr. 989865994 · Bergen · Stiftet 2006

Score · regnskapsår 2025

88av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 100 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 61 av 12 873 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 84 av 20 339 · Bygg og anlegg

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 92 og soliditet 97 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Ståle Tyssedal AS ligger 38 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 12 866 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 60,6 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 90,0 % (median 32,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter3 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 60,6 % 3,5 % 99 %
Resultatmargin 62,3 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 31,5 % 7,8 % 85 %
Egenkapitalandel 90,0 % 32,8 % 97 %
Gjeldsgrad 0,11 1,43 97 %
Likviditetsgrad 1 26,06 1,41 99 %
Omsetningsvekst 224,9 % 6,1 % 95 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 88 gjør Ståle Tyssedal AS det bedre enn 100 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 873 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Ståle Tyssedal AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Ståle Tyssedal AS har score 88 for 2025, rang 84 av 20 339 i sektoren.

Sterkest: Likviditet: persentil 99 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 26,06 mot median 1,41. Soliditet: persentil 97 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 90,0 % mot median 32,8 %.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Ståle Tyssedal AS hadde en driftsmargin på 60,6 % og en egenkapitalandel på 90,0 % i 2025, og er nr. 84 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 15,2 % til 60,6 % og omsetningen økte med 225 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 5 MNOK og 18 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,4 MNOK 10,0 14 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,7 MNOK
minus netto gjeld −3,6 MNOK
8,0 18 MNOK
P/B Egenkapital: 5,1 MNOK 1,0 5 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • positiv

    I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin 60,6 % (median 3,5 %); Egenkapitalandel 90,0 % (median 32,8 %); Likviditetsgrad 1 26,06 (median 1,41).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet92 vekt 30 %
Soliditet97 vekt 25 %
Likviditet99 vekt 15 %
Vekst95 vekt 15 %
Konsistens47 vekt 15 %

Varighet: 75 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Ståle Tyssedal AS?

Driftsmarginen var 60,6 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 31,5 %.

Hvor solid er Ståle Tyssedal AS?

Egenkapitalandelen var 90,0 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 0,11 (median 1,43).

Hvordan er likviditeten i Ståle Tyssedal AS?

Likviditetsgrad 1 var 26,06 i 2025 (median 1,41).

Hvordan står Ståle Tyssedal AS i Bygg og anlegg?

Ståle Tyssedal AS er nr. 84 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 61 av 12 873. Omsetningen endret seg 224,9 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
989865994
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (41.000)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
15. mai 2006 20 år i drift
Aksjekapital
0,85 MNOK
Forretningsadresse
Vestlivegen 2, 5260 INDRE ARNA (BERGEN)
Kommune
Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Daglig leder
Ståle Atle Tyssedal
Styrets leder
Ståle Atle Tyssedal
Varamedlem
Bjørn Atle Jordan
Revisor
Collegium Revisjon AS

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks62–88
Rang6 085–84
Driftsmargin−26,3 %15,2 %60,6 %
Totalrentabilitet−6,9 %3,5 %31,5 %
Egenkapitalandel91,5 %92,9 %90,0 %
Likviditetsgrad 12,013,1526,06
Omsetningsvekst–−16,3 %224,9 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter1,1 MNOK0,9 MNOK2,9 MNOK
Driftsresultat−0,3 MNOK0,1 MNOK1,7 MNOK
Resultat før skatt−0,3 MNOK0,1 MNOK1,8 MNOK
Årsresultat−0,2 MNOK0,1 MNOK1,4 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler3,9 MNOK4,0 MNOK5,7 MNOK
Omløpsmidler0,7 MNOK0,8 MNOK4,1 MNOK
Egenkapital3,6 MNOK3,7 MNOK5,1 MNOK
Opptjent egenkapital2,7 MNOK2,9 MNOK4,3 MNOK
Sum gjeld0,3 MNOK0,3 MNOK0,6 MNOK
Kortsiktig gjeld0,3 MNOK0,3 MNOK0,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6426573.