Are Kulsveen Holding AS

Org.nr. 989196421 · Ringsaker · Stiftet 2005

Score · regnskapsår 2025

For lite grunnlag: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering»)

Basert på årsregnskapet for 2025

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsmargin – 3,0 % ikke sammenlignet
Resultatmargin – 2,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 32,2 % 8,7 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 63,2 % 33,6 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 0,58 1,52 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,90 1,64 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst – 5,2 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Are Kulsveen Holding AS hadde en egenkapitalandel på 63,2 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: holdingselskap (rangert i listen «holding og investering»).

Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og egenkapitalandelen falt fra 70,8 % til 63,2 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 6 MNOK og 10 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): 0,9 MNOK 21,2 20 MNOK 10 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): −0,1 MNOK 16,6 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 5,8 MNOK 2,2 13 MNOK 6 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,90 (median 1,64).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Omsetning er ikke oppgitt
Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Are Kulsveen Holding AS?

Driftsmarginen var – i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 32,2 %.

Hvor solid er Are Kulsveen Holding AS?

Egenkapitalandelen var 63,2 % i 2025 (median 33,6 %). Gjeldsgraden var 0,58 (median 1,52).

Hvordan er likviditeten i Are Kulsveen Holding AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,90 i 2025 (median 1,64). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
989196421
Org.form
AS
Sektor
Handel (47.761)
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
20. desember 2005 20 år i drift
Aksjekapital
2,97 MNOK
Forretningsadresse
Nordåsvegen 11, 2382 BRUMUNDDAL (RINGSAKER)
Kommune
Ringsaker rang 7–12 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Endring 2007–2025: ingen vesentlig endring i eierne.

Eier flertallet i: Nordåsveien Plantesenter AS (100 %), Ak-Eiendom AS (100 %)

Har eierandeler i: Ak-Eiendom AS (100 %), Nordåsveien Plantesenter AS (100 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–––
Rang–––
Driftsmargin–––
Totalrentabilitet−1,2 %−1,4 %32,2 %
Egenkapitalandel72,1 %70,8 %63,2 %
Likviditetsgrad 10,010,010,90
Omsetningsvekst–––

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter–––
Driftsresultat−0,1 MNOK−0,1 MNOK−0,1 MNOK
Resultat før skatt−0,1 MNOK−0,1 MNOK2,9 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat−0,1 MNOK−0,1 MNOK2,9 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK–
Sum eiendeler6,1 MNOK6,1 MNOK9,1 MNOK
Omløpsmidler0,0 MNOK0,0 MNOK3,0 MNOK
Egenkapital4,4 MNOK4,3 MNOK5,8 MNOK
Opptjent egenkapital1,4 MNOK1,4 MNOK2,8 MNOK
Sum gjeld1,7 MNOK1,8 MNOK3,4 MNOK
Kortsiktig gjeld1,7 MNOK1,8 MNOK3,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6836776.