Jarotech AS

Org.nr. 989161083 · Asker · Stiftet 2005 · 18 ansatte

Score · regnskapsår 2023

57av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 61 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 1 276 av 3 281 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 8 243 av 21 088 · Handel

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 67 og soliditet 66 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Jarotech AS ligger 7 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.

Medianscore 50 blant 3 281 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin 6,2 % (median 2,9 %) og egenkapitalandel 40,3 % (median 29,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter63 MNOK91 MNOK
Driftsmargin 6,2 % 2,9 % 75 %
Resultatmargin 6,6 % 2,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 13,8 % 11,6 % 58 %
Egenkapitalandel 40,3 % 29,5 % 66 %
Gjeldsgrad 1,48 2,32 65 %
Likviditetsgrad 1 1,59 1,39 61 %
Omsetningsvekst – 5,2 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt3,51 MNOK4,75 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 57 gjør Jarotech AS det bedre enn 61 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 281 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Jarotech AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Jarotech AS hadde en driftsmargin på 6,2 % og en egenkapitalandel på 40,3 % i 2023, og er nr. 8 243 av 21 088 rangerte selskaper i Handel.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 13 MNOK og 45 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 3,2 MNOK 10,0 32 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 3,9 MNOK
minus netto gjeld −13,8 MNOK
8,0 45 MNOK
P/B Egenkapital: 12,9 MNOK 1,0 13 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,4 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet67 vekt 30 %
Soliditet66 vekt 25 %
Likviditet61 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens18 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Jarotech AS?

Driftsmarginen var 6,2 % i 2023, mot en median på 2,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 13,8 %.

Hvor solid er Jarotech AS?

Egenkapitalandelen var 40,3 % i 2023 (median 29,5 %). Gjeldsgraden var 1,48 (median 2,32).

Hvordan er likviditeten i Jarotech AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,59 i 2023 (median 1,39).

Hvordan står Jarotech AS i Handel?

Jarotech AS er nr. 8 243 av 21 088 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 1 276 av 3 281.

Offentlige kontrakter

Tildelte kontrakter siden 2024
2
Sum tildelt verdi siden 2024
verdi ikke oppgitt
1 kontrakter uten oppgitt verdi er ikke med i summen.
Rammeavtaler
1
Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
DatoOppdragsgiverKunngjøring VerdiCPV
3. juli 2026 Returkraft AS Kontraktstildeling_Brennere- styringsenhet og service 3,5 MNOK (rammeavtale) 42100000
14. april 2025 Hafslund Celsio AS Kontraktstildeling delkontrakt 08 Bio-oljekjeler verdi ikke oppgitt 42161000
11. november 2019 Oslo kommune Energigjenvinningsetaten ID19-34 Tjenester innen Service, vedlikehold og kjøp av deler til støttebrennere 1,0 MNOK 90510000
31. juli 2018 Oslo kommune v/Brann- og redningsetaten Propanfyring til røykdykkerhus verdi ikke oppgitt 45330000

Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.

Kilde: Doffin (DFØ), hentet 31. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.

Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
989161083
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.630)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
18 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
20. desember 2005 20 år i drift
Aksjekapital
0,30 MNOK
Forretningsadresse
Holmquistveien 9, 1394 NESBRU (ASKER)
Kommune
Asker rang 2 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
549300VDV68K3T9VNP91 ikke fornyet (utløpt)

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Morselskap ikke rapportert

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks576264
Rang8 2436 0375 412
Driftsmargin6,2 %5,5 %5,6 %
Totalrentabilitet13,8 %12,1 %11,0 %
Egenkapitalandel40,3 %48,2 %37,2 %
Likviditetsgrad 11,591,861,56
Omsetningsvekst–2,0 %51,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter63,1 MNOK64,3 MNOK97,4 MNOK
Driftsresultat3,9 MNOK3,6 MNOK5,4 MNOK
Resultat før skatt4,2 MNOK3,9 MNOK5,8 MNOK
Årsresultat3,2 MNOK3,0 MNOK4,6 MNOK
Finanskostnader0,3 MNOK0,1 MNOK0,2 MNOK
Sum eiendeler32,0 MNOK33,1 MNOK55,1 MNOK
Omløpsmidler30,4 MNOK31,8 MNOK53,9 MNOK
Egenkapital12,9 MNOK16,0 MNOK20,5 MNOK
Opptjent egenkapital2,0 MNOK5,1 MNOK9,6 MNOK
Sum gjeld19,1 MNOK17,1 MNOK34,6 MNOK
Kortsiktig gjeld19,1 MNOK17,1 MNOK34,6 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 4893933.

Lignende selskaper