Jærmur AS

Org.nr. 989138502 · Hå · Stiftet 2005 · 23 ansatte

Score · regnskapsår 2024

63av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 75 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 1 327 av 5 342 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 956 av 19 395 · Bygg og anlegg

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 72 og soliditet 68 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Jærmur AS ligger 12 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.

Medianscore 51 blant 5 342 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 8,4 % (median 4,7 %) og egenkapitalandel 47,3 % (median 34,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter19 MNOK19 MNOK
Driftsmargin 8,4 % 4,7 % 70 %
Resultatmargin 8,8 % 4,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 21,2 % 11,0 % 74 %
Egenkapitalandel 47,3 % 34,8 % 69 %
Gjeldsgrad 1,11 1,72 67 %
Likviditetsgrad 1 1,88 1,49 70 %
Omsetningsvekst −15,6 % 4,0 % 18 %
Omsetning per ansatt0,84 MNOK1,67 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 63 gjør Jærmur AS det bedre enn 75 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 342 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Jærmur AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Jærmur AS hadde en driftsmargin på 8,4 % og en egenkapitalandel på 47,3 % i 2024, og er nr. 4 956 av 19 395 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra 31,7 % til 47,3 % og omsetningen falt med 16 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 4 MNOK og 17 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,3 MNOK 10,0 13 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,6 MNOK
minus netto gjeld −4,6 MNOK
8,0 17 MNOK
P/B Egenkapital: 3,8 MNOK 1,0 4 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet72 vekt 30 %
Soliditet68 vekt 25 %
Likviditet70 vekt 15 %
Vekst18 vekt 15 %
Konsistens77 vekt 15 %

Varighet: 60 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Jærmur AS?

Driftsmarginen var 8,4 % i 2024, mot en median på 4,7 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 21,2 %.

Hvor solid er Jærmur AS?

Egenkapitalandelen var 47,3 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 1,11 (median 1,72).

Hvordan er likviditeten i Jærmur AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,88 i 2024 (median 1,49).

Hvordan står Jærmur AS i Bygg og anlegg?

Jærmur AS er nr. 4 956 av 19 395 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 327 av 5 342. Omsetningen endret seg −15,6 % fra året før.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
989138502
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Bygg og anlegg (43.910)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
23 registrert 10. august 2026
Stiftet
12. desember 2005 20 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Ånestadvegen 16, 4360 VARHAUG (HÅ)
Kommune
Hå rang 10–35 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks576386
Rang7 2584 956177
Driftsmargin8,3 %8,4 %15,3 %
Totalrentabilitet25,3 %21,2 %37,6 %
Egenkapitalandel31,7 %47,3 %62,4 %
Likviditetsgrad 11,431,882,72
Omsetningsvekst–−15,6 %39,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter22,8 MNOK19,3 MNOK26,9 MNOK
Driftsresultat1,9 MNOK1,6 MNOK4,1 MNOK
Resultat før skatt2,0 MNOK1,7 MNOK4,3 MNOK
Årsresultat1,5 MNOK1,3 MNOK3,3 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK–
Sum eiendeler7,7 MNOK8,0 MNOK11,4 MNOK
Omløpsmidler7,6 MNOK7,9 MNOK11,4 MNOK
Egenkapital2,5 MNOK3,8 MNOK7,1 MNOK
Opptjent egenkapital2,4 MNOK3,7 MNOK7,0 MNOK
Sum gjeld5,3 MNOK4,2 MNOK4,3 MNOK
Kortsiktig gjeld5,3 MNOK4,2 MNOK4,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5492417.