Voss Byggsenter Eigedom AS
Score · regnskapsår 2023
66av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 73 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 3 090 av 11 416 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 893 av 18 347 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 77 og soliditet 55 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Voss Byggsenter Eigedom AS ligger 16 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 11 413 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 53,8 % (median 4,0 %) og egenkapitalandel 41,4 % (median 34,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 53,8 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 41,2 % | 3,3 % |
| Totalrentabilitet | 10,3 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 41,4 % | 34,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,42 | 1,46 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,03 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | – | 7,4 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 66 gjør Voss Byggsenter Eigedom AS det bedre enn 73 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 416 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Voss Byggsenter Eigedom AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Voss Byggsenter Eigedom AS hadde en driftsmargin på 53,8 % og en egenkapitalandel på 41,4 % i 2023, og er nr. 4 893 av 18 347 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 7 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 7 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 6 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 7,9 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 77 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 55 | vekt 25 % |
| Likviditet | 70 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 57 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Voss Byggsenter Eigedom AS?
Driftsmarginen var 53,8 % i 2023, mot en median på 4,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 10,3 %.
Hvor solid er Voss Byggsenter Eigedom AS?
Egenkapitalandelen var 41,4 % i 2023 (median 34,0 %). Gjeldsgraden var 1,42 (median 1,46).
Hvordan er likviditeten i Voss Byggsenter Eigedom AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,03 i 2023 (median 1,42).
Hvordan står Voss Byggsenter Eigedom AS i Bygg og anlegg?
Voss Byggsenter Eigedom AS er nr. 4 893 av 18 347 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 3 090 av 11 416.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 989078828
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 9. desember 2005 20 år i drift
- Aksjekapital
- 1,25 MNOK
- Forretningsadresse
- Brynalii 101, 5705 VOSS
- Kommune
- Voss rang 1–16 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Per Gunnar Rønningen
- Styrets leder
- Per Gunnar Rønningen
- Styremedlem
- Ståle Rørlien
- Styremedlem
- Jon Bjarne Lid
- Revisor
- Cedra Norge AS
- Regnskapsfører
- Økonomisenteret Voss AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 66 | 57 | 63 | |
| Rang | 4 893 | 7 195 | 5 114 | |
| Driftsmargin | 53,8 % | 56,5 % | 49,0 % | |
| Totalrentabilitet | 10,3 % | 9,3 % | 11,8 % | |
| Egenkapitalandel | 41,4 % | 18,1 % | 28,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,03 | 4,95 | 5,66 | |
| Omsetningsvekst | – | 2,6 % | 3,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,0 MNOK | 2,1 MNOK | 2,2 MNOK |
| Driftsresultat | 1,1 MNOK | 1,2 MNOK | 1,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,8 MNOK | 2,6 MNOK | 3,4 MNOK |
| Årsresultat | 0,7 MNOK | 2,0 MNOK | 2,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK | 0,6 MNOK |
| Sum eiendeler | 14,9 MNOK | 36,9 MNOK | 34,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,2 MNOK | 24,1 MNOK | 24,3 MNOK |
| Egenkapital | 6,1 MNOK | 6,7 MNOK | 9,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 4,9 MNOK | 5,4 MNOK | 8,3 MNOK |
| Sum gjeld | 8,7 MNOK | 30,3 MNOK | 24,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,6 MNOK | 4,9 MNOK | 4,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5184341.
Videre
Lignende selskaper
- Jpg AS indeks 66, nr. 4 891 · sammenlign
- Mer Norge AS indeks 66, nr. 4 892 · sammenlign
- AR Entreprenør AS indeks 66, nr. 4 894 · sammenlign
- Byggmester Graff AS indeks 66, nr. 4 895 · sammenlign
- Boligservice Narvik AS indeks 66, nr. 4 896 · sammenlign