Bergsli Treteknikk AS

Org.nr. 988933341 · Skien · Stiftet 2005 · 7 ansatte

Score · regnskapsår 2025

40av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 30 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 5 221 av 7 414 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 15 983 av 22 952 · Handel

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 64 og soliditet 31 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Bergsli Treteknikk AS ligger 11 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 7 414 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 6,1 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 22,6 % (median 36,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter36 MNOK20 MNOK
Driftsmargin 6,1 % 3,4 % 68 %
Resultatmargin 5,8 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 13,4 % 10,0 % 60 %
Egenkapitalandel 22,6 % 36,3 % 34 %
Gjeldsgrad 3,42 1,51 29 %
Likviditetsgrad 1 1,25 1,73 28 %
Omsetningsvekst −22,4 % 5,7 % 5 %
Omsetning per ansatt5,08 MNOK2,08 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 40 gjør Bergsli Treteknikk AS det bedre enn 30 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 414 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Bergsli Treteknikk AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Bergsli Treteknikk AS har score 40 for 2025, rang 15 983 av 22 952 i sektoren.

Sterkest: Lønnsomhet: persentil 64 mot sammenlignbare, driftsmargin 6,1 % mot median 3,4 %.

Svakest: Vekst: persentil 5 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −22,4 % mot median 5,7 %. Likviditet: persentil 28 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,25 mot median 1,73.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Bergsli Treteknikk AS hadde en driftsmargin på 6,1 % og en egenkapitalandel på 22,6 % i 2025, og er nr. 15 983 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2024 til 2025: omsetningen falt med 22 % og driftsmarginen steg fra 3,0 % til 6,1 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 4 MNOK og 20 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,6 MNOK 10,0 16 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 2,2 MNOK
minus netto gjeld −2,7 MNOK
8,0 20 MNOK
P/B Egenkapital: 4,0 MNOK 1,0 4 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 2,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet64 vekt 30 %
Soliditet31 vekt 25 %
Likviditet28 vekt 15 %
Vekst5 vekt 15 %
Konsistens50 vekt 15 %

Varighet: 45 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Bergsli Treteknikk AS?

Driftsmarginen var 6,1 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 13,4 %.

Hvor solid er Bergsli Treteknikk AS?

Egenkapitalandelen var 22,6 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 3,42 (median 1,51).

Hvordan er likviditeten i Bergsli Treteknikk AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,25 i 2025 (median 1,73).

Hvordan står Bergsli Treteknikk AS i Handel?

Bergsli Treteknikk AS er nr. 15 983 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 5 221 av 7 414. Omsetningen endret seg −22,4 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
988933341
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.620)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
7 registrert 10. september 2026
Stiftet
9. november 2005 20 år i drift
Aksjekapital
0,19 MNOK
Forretningsadresse
Rødmyrsvingen 88, 3735 SKIEN
Kommune
Skien rang 9 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.bergslitre.no
LEI
5493007YQOX0FC32T511 fornyes 5. mai 2027

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Morselskap ikke rapportert

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 29. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks593640
Rang7 49516 40515 983
Driftsmargin5,3 %3,0 %6,1 %
Totalrentabilitet15,5 %9,2 %13,4 %
Egenkapitalandel32,0 %26,3 %22,6 %
Likviditetsgrad 11,421,311,25
Omsetningsvekst–−22,4 %−22,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter59,0 MNOK45,8 MNOK35,5 MNOK
Driftsresultat3,1 MNOK1,4 MNOK2,2 MNOK
Resultat før skatt3,0 MNOK1,4 MNOK2,1 MNOK
Årsresultat2,4 MNOK1,1 MNOK1,6 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,1 MNOK0,3 MNOK
Sum eiendeler20,5 MNOK17,2 MNOK17,6 MNOK
Omløpsmidler19,8 MNOK16,6 MNOK16,6 MNOK
Egenkapital6,6 MNOK4,5 MNOK4,0 MNOK
Opptjent egenkapital5,5 MNOK3,5 MNOK2,9 MNOK
Sum gjeld13,9 MNOK12,7 MNOK13,6 MNOK
Kortsiktig gjeld13,9 MNOK12,7 MNOK13,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 7145159.