Hero Studio AS
Score · regnskapsår 2025
85av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 99 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 140 av 11 287 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 265 av 22 949 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 85 og soliditet 98 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Hero Studio AS ligger 35 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 284 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 35,6 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 94,0 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 35,6 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 37,4 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 18,9 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 94,0 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,06 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 15,42 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 22,9 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 85 gjør Hero Studio AS det bedre enn 99 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 287 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Hero Studio AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hero Studio AS har score 85 for 2025, rang 265 av 22 949 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 98 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 94,0 % mot median 33,5 %. Likviditet: persentil 97 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 15,42 mot median 1,74.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Hero Studio AS hadde en driftsmargin på 35,6 % og en egenkapitalandel på 94,0 % i 2025, og er nr. 265 av 22 949 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 76,3 % til 35,6 % og omsetningen økte med 23 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 13 MNOK og 24 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 22 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 24 MNOK |
| P/B | 1,0 | 13 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 35,6 % (median 2,6 %); Egenkapitalandel 94,0 % (median 33,5 %); Likviditetsgrad 1 15,42 (median 1,74).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 85 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 98 | vekt 25 % |
| Likviditet | 97 | vekt 15 % |
| Vekst | 77 | vekt 15 % |
| Konsistens | 59 | vekt 15 % |
Varighet: 91 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Hero Studio AS?
Driftsmarginen var 35,6 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 18,9 %.
Hvor solid er Hero Studio AS?
Egenkapitalandelen var 94,0 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 0,06 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Hero Studio AS?
Likviditetsgrad 1 var 15,42 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Hero Studio AS i Handel?
Hero Studio AS er nr. 265 av 22 949 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 140 av 11 287. Omsetningen endret seg 22,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 988879312
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.150)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 8. august 2005 21 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Caspar Storms vei 12, 0664 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 96 | 90 | 85 | |
| Rang | 32 | 65 | 265 | |
| Driftsmargin | 97,0 % | 76,3 % | 35,6 % | |
| Totalrentabilitet | 30,2 % | 34,3 % | 18,9 % | |
| Egenkapitalandel | 93,1 % | 91,7 % | 94,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 14,72 | 11,99 | 15,42 | |
| Omsetningsvekst | – | 38,2 % | 22,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,2 MNOK | 5,8 MNOK | 7,1 MNOK |
| Driftsresultat | 4,1 MNOK | 4,4 MNOK | 2,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 4,2 MNOK | 4,7 MNOK | 2,7 MNOK |
| Årsresultat | 3,2 MNOK | 3,6 MNOK | 2,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 13,8 MNOK | 13,6 MNOK | 14,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 13,5 MNOK | 13,1 MNOK | 12,9 MNOK |
| Egenkapital | 12,9 MNOK | 12,5 MNOK | 13,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 12,8 MNOK | 12,4 MNOK | 13,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,9 MNOK | 1,1 MNOK | 0,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,9 MNOK | 1,1 MNOK | 0,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6845860.
Videre
Lignende selskaper
- Teknisk Import AS indeks 85, nr. 262 · sammenlign
- Skipshandelen i Lyngør AS indeks 85, nr. 263 · sammenlign
- Rein Love Clothing AS indeks 85, nr. 266 · sammenlign
- Gullsmed Janne-Mari AS indeks 85, nr. 268 · sammenlign
- Løes Eiendommer AS indeks 85, nr. 269 · sammenlign