Raudfjell Vind AS
Score · regnskapsår 2024
31av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 15 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 365 av 429 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 735 av 839 · Kraft og energi
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 11 og soliditet 62 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Raudfjell Vind AS ligger 20 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 429 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −35,6 % (median 21,8 %) og egenkapitalandel 47,6 % (median 34,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −35,6 % | 21,8 % |
| Resultatmargin | −51,3 % | 2,8 % |
| Totalrentabilitet | −2,6 % | 4,5 % |
| Egenkapitalandel | 47,6 % | 34,9 % |
| Gjeldsgrad | 1,10 | 1,65 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,72 | 1,87 |
| Omsetningsvekst | – | −10,2 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 31 gjør Raudfjell Vind AS det bedre enn 15 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (429 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Raudfjell Vind AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Raudfjell Vind AS hadde en driftsmargin på −35,6 % og en egenkapitalandel på 47,6 % i 2024, og er nr. 735 av 839 rangerte selskaper i Kraft og energi.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra −10,8 % til −35,6 %.
Raudfjell Vind AS klarte seg svakere enn sektoren i 2025, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 34 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 34 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,4 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,72 (median 1,87).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −51,3 % (median 2,8 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −35,6 % (median 21,8 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var −34,7 % i 2025 (sektorens median 16,1 %), og egenkapitalandelen 53,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt det året. I de andre årene var driftsmarginen −23,2 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2025, med median driftsmargin 16,1 %. Basert på de 5 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 11 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 62 | vekt 25 % |
| Likviditet | 21 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 26 | vekt 15 % |
Varighet: 33 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Raudfjell Vind AS?
Driftsmarginen var −35,6 % i 2024, mot en median på 21,8 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −2,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Raudfjell Vind AS?
Egenkapitalandelen var 47,6 % i 2024 (median 34,9 %). Gjeldsgraden var 1,10 (median 1,65).
Hvordan er likviditeten i Raudfjell Vind AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,72 i 2024 (median 1,87). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Raudfjell Vind AS i Kraft og energi?
Raudfjell Vind AS er nr. 735 av 839 rangerte selskaper i Kraft og energi for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 365 av 429.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 988669598
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Kraft og energi (35.122)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 4. juli 2005 21 år i drift
- Aksjekapital
- 448,34 MNOK
- Forretningsadresse
- Sjøfartsgata 3, 7714 STEINKJER
- Kommune
- Steinkjer rang 27 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 5299000XVA48DS3VZ350 fornyes 11. desember 2026
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Jo Langøygard
- Styrets leder
- Inge Forseth
- Styremedlem
- Tore Johan Flåm
- Styremedlem
- Astrid Svarva
- Revisor
- KPMG AS
- Regnskapsfører
- Sparebank 1 Regnskapshuset Valhall AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen kjent eier
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 29. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 36 | 31 | 50 | |
| Rang | 628 | 735 | 436 | |
| Driftsmargin | −10,8 % | −35,6 % | −34,7 % | |
| Totalrentabilitet | 0,0 % | −2,6 % | −2,2 % | |
| Egenkapitalandel | 47,4 % | 47,6 % | 53,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,63 | 0,72 | 2,26 | |
| Omsetningsvekst | – | – | 876,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6,4 MEUR | 6,6 MNOK | 64,5 MNOK |
| Driftsresultat | −0,7 MEUR | −2,4 MNOK | −22,4 MNOK |
| Resultat før skatt | −1,7 MEUR | −3,4 MNOK | −32,7 MNOK |
| Årsresultat | −3,4 MEUR | −2,0 MNOK | 32,5 MNOK |
| Finanskostnader | 1,7 MEUR | 1,6 MNOK | 13,7 MNOK |
| Sum eiendeler | 75,4 MEUR | 71,5 MNOK | 869,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,3 MEUR | 1,9 MNOK | 161,4 MNOK |
| Egenkapital | 35,7 MEUR | 34,1 MNOK | 461,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −8,5 MEUR | −10,5 MNOK | −127,4 MNOK |
| Sum gjeld | 39,6 MEUR | 37,5 MNOK | 408,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,4 MEUR | 2,6 MNOK | 71,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6057181.
Videre
Lignende selskaper
- Strandos Kraft AS indeks 31, nr. 728 · sammenlign
- Skjerva Kraft AS indeks 31, nr. 733 · sammenlign
- Øvre Storelvi Kraft AS indeks 31, nr. 734 · sammenlign
- Terråk Kraftverk AS indeks 30, nr. 736 · sammenlign
- Kvernfossen Kraft AS indeks 30, nr. 737 · sammenlign