VVS- 24 AS

Org.nr. 987916117 · Tromsø · Stiftet 2005 · 24 ansatte

Score · regnskapsår 2025

64av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 76 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 1 309 av 5 557 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 826 av 20 339 · Bygg og anlegg

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 64 og soliditet 73 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

VVS- 24 AS ligger 13 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 5 557 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 6,3 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 50,8 % (median 34,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter47 MNOK19 MNOK
Driftsmargin 6,3 % 4,5 % 60 %
Resultatmargin 6,3 % 4,2 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 18,0 % 10,9 % 67 %
Egenkapitalandel 50,8 % 34,1 % 74 %
Gjeldsgrad 0,97 1,72 72 %
Likviditetsgrad 1 1,80 1,48 67 %
Omsetningsvekst 14,3 % 6,0 % 64 %
Omsetning per ansatt1,95 MNOK1,70 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 64 gjør VVS- 24 AS det bedre enn 76 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 557 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • VVS- 24 AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

VVS- 24 AS har score 64 for 2025, rang 4 826 av 20 339 i sektoren.

Sterkest: Soliditet: persentil 73 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 50,8 % mot median 34,1 %. Likviditet: persentil 67 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,80 mot median 1,48.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

VVS- 24 AS hadde en driftsmargin på 6,3 % og en egenkapitalandel på 50,8 % i 2025, og er nr. 4 826 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −2,3 % til 6,3 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 8 MNOK og 29 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 2,3 MNOK 10,0 23 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 2,9 MNOK
minus netto gjeld −5,8 MNOK
8,0 29 MNOK
P/B Egenkapital: 8,5 MNOK 1,0 8 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet64 vekt 30 %
Soliditet73 vekt 25 %
Likviditet67 vekt 15 %
Vekst64 vekt 15 %
Konsistens47 vekt 15 %

Varighet: 50 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er VVS- 24 AS?

Driftsmarginen var 6,3 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 18,0 %.

Hvor solid er VVS- 24 AS?

Egenkapitalandelen var 50,8 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 0,97 (median 1,72).

Hvordan er likviditeten i VVS- 24 AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,80 i 2025 (median 1,48).

Hvordan står VVS- 24 AS i Bygg og anlegg?

VVS- 24 AS er nr. 4 826 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 309 av 5 557. Omsetningen endret seg 14,3 % fra året før.

Offentlige kontrakter

Tildelte kontrakter siden 2024
1
Sum tildelt verdi siden 2024
verdi ikke oppgitt
Rammeavtaler
1
Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
DatoOppdragsgiverKunngjøring VerdiCPV
25. april 2025 Bardu kommune Rammeavtale - Strømperenovering verdi ikke oppgitt 45000000
17. juli 2020 Bardu kommune Fogd Holmboes gate - kryssinger av avløpsledninger i sentrum 2,8 MNOK 45000000

Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.

Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.

Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
987916117
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (43.221)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
24 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
7. februar 2005 21 år i drift
Aksjekapital
0,50 MNOK
Forretningsadresse
Stakkevollvegen 69F, 9010 TROMSØ
Kommune
Tromsø rang 9 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.vvs24.com

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks473864
Rang10 29113 9044 826
Driftsmargin−1,2 %−2,3 %6,3 %
Totalrentabilitet−3,0 %−5,9 %18,0 %
Egenkapitalandel44,8 %45,0 %50,8 %
Likviditetsgrad 11,571,571,80
Omsetningsvekst–−7,4 %14,3 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter44,3 MNOK41,0 MNOK46,9 MNOK
Driftsresultat−0,5 MNOK−0,9 MNOK2,9 MNOK
Resultat før skatt−0,5 MNOK−0,8 MNOK3,0 MNOK
Årsresultat−0,4 MNOK−0,7 MNOK2,3 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler15,2 MNOK13,7 MNOK16,7 MNOK
Omløpsmidler13,2 MNOK11,8 MNOK14,8 MNOK
Egenkapital6,8 MNOK6,2 MNOK8,5 MNOK
Opptjent egenkapital5,9 MNOK5,3 MNOK7,6 MNOK
Sum gjeld8,4 MNOK7,5 MNOK8,2 MNOK
Kortsiktig gjeld8,4 MNOK7,5 MNOK8,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 7097709.