Kvam Auto AS

Org.nr. 987637366 · Kvam · Stiftet 2004 · 24 ansatte

Score · regnskapsår 2025

71av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 29 av 291 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 214 av 1 691 · Annen tjenesteyting

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 65 og soliditet 90 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Kvam Auto AS ligger 20 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 291 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 8,9 % (median 5,8 %) og egenkapitalandel 68,3 % (median 29,9 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 4. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter39 MNOK19 MNOK
Driftsmargin 8,9 % 5,8 % 69 %
Resultatmargin 9,6 % 5,5 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 20,1 % 15,5 % 61 %
Egenkapitalandel 68,3 % 29,9 % 90 %
Gjeldsgrad 0,46 2,13 90 %
Likviditetsgrad 1 2,14 1,30 80 %
Omsetningsvekst 4,5 % 5,5 % 47 %
Omsetning per ansatt1,60 MNOK1,47 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 71 gjør Kvam Auto AS det bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (291 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Kvam Auto AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Kvam Auto AS har score 71 for 2025, rang 214 av 1 691 i sektoren.

Sterkest: Soliditet: persentil 90 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 68,3 % mot median 29,9 %. Likviditet: persentil 80 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,14 mot median 1,30.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Kvam Auto AS hadde en driftsmargin på 8,9 % og en egenkapitalandel på 68,3 % i 2025, og er nr. 214 av 1 691 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 3,1 % til 8,9 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 13 MNOK og 35 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 2,9 MNOK 10,0 29 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 3,4 MNOK
minus netto gjeld −7,0 MNOK
8,0 35 MNOK
P/B Egenkapital: 12,6 MNOK 1,0 13 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet65 vekt 30 %
Soliditet90 vekt 25 %
Likviditet80 vekt 15 %
Vekst47 vekt 15 %
Konsistens68 vekt 15 %

Varighet: 67 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Kvam Auto AS?

Driftsmarginen var 8,9 % i 2025, mot en median på 5,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 20,1 %.

Hvor solid er Kvam Auto AS?

Egenkapitalandelen var 68,3 % i 2025 (median 29,9 %). Gjeldsgraden var 0,46 (median 2,13).

Hvordan er likviditeten i Kvam Auto AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,14 i 2025 (median 1,30).

Hvordan står Kvam Auto AS i Annen tjenesteyting?

Kvam Auto AS er nr. 214 av 1 691 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 29 av 291. Omsetningen endret seg 4,5 % fra året før.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
987637366
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Annen tjenesteyting (95.310)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
24 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
13. desember 2004 21 år i drift
Aksjekapital
0,50 MNOK
Forretningsadresse
Haugamyrvegen 12, 5600 NORHEIMSUND (KVAM)
Kommune
Kvam rang 8–22 av 33 i KOSTRA-gruppe 5
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 4. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks706171
Rang322478214
Driftsmargin4,1 %3,1 %8,9 %
Totalrentabilitet10,6 %8,8 %20,1 %
Egenkapitalandel59,4 %63,4 %68,3 %
Likviditetsgrad 12,132,442,14
Omsetningsvekst–4,1 %4,5 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter35,4 MNOK36,9 MNOK38,5 MNOK
Driftsresultat1,5 MNOK1,2 MNOK3,4 MNOK
Resultat før skatt1,5 MNOK1,3 MNOK3,7 MNOK
Årsresultat1,2 MNOK1,1 MNOK2,9 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler14,6 MNOK15,3 MNOK18,5 MNOK
Omløpsmidler12,6 MNOK13,7 MNOK12,5 MNOK
Egenkapital8,7 MNOK9,7 MNOK12,6 MNOK
Opptjent egenkapital8,2 MNOK9,2 MNOK12,1 MNOK
Sum gjeld5,9 MNOK5,6 MNOK5,9 MNOK
Kortsiktig gjeld5,9 MNOK5,6 MNOK5,9 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 6755932.