Alt A Rør AS
Score · regnskapsår 2025
61av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 73 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 478 av 1 763 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 781 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 88 og soliditet 32 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Alt A Rør AS ligger 11 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 762 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 9,9 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 22,9 % (median 30,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 75 MNOK | 91 MNOK |
| Driftsmargin | 9,9 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 9,2 % | 4,5 % |
| Totalrentabilitet | 35,5 % | 11,4 % |
| Egenkapitalandel | 22,9 % | 30,5 % |
| Gjeldsgrad | 3,37 | 2,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,39 | 1,38 |
| Omsetningsvekst | 186,7 % | 6,8 % |
| Omsetning per ansatt | 2,35 MNOK | 2,53 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 61 gjør Alt A Rør AS det bedre enn 73 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 763 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Alt A Rør AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Alt A Rør AS har score 61 for 2025, rang 5 781 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 98 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 186,7 % mot median 6,8 %. Lønnsomhet: persentil 88 mot sammenlignbare, driftsmargin 9,9 % mot median 4,5 %.
Svakest: Konsistens: persentil 31 mot sammenlignbare. Soliditet: persentil 32 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 22,9 % mot median 30,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Alt A Rør AS hadde en driftsmargin på 9,9 % og en egenkapitalandel på 22,9 % i 2025, og er nr. 5 781 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 187 % og driftsmarginen steg fra −14,3 % til 9,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 5 MNOK og 59 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 54 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 59 MNOK |
| P/B | 1,0 | 5 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 88 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 32 | vekt 25 % |
| Likviditet | 51 | vekt 15 % |
| Vekst | 98 | vekt 15 % |
| Konsistens | 31 | vekt 15 % |
Varighet: 34 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Alt A Rør AS?
Driftsmarginen var 9,9 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 35,5 %.
Hvor solid er Alt A Rør AS?
Egenkapitalandelen var 22,9 % i 2025 (median 30,5 %). Gjeldsgraden var 3,37 (median 2,23).
Hvordan er likviditeten i Alt A Rør AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,39 i 2025 (median 1,38).
Hvordan står Alt A Rør AS i Bygg og anlegg?
Alt A Rør AS er nr. 5 781 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 478 av 1 763. Omsetningen endret seg 186,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 987216549
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.221)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 32 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 1. september 2004 22 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Kleggveien 7, 9514 ALTA
- Kommune
- Alta rang 5–23 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 35 | 7 | 61 | |
| Rang | 13 222 | 19 124 | 5 781 | |
| Driftsmargin | 1,7 % | −14,3 % | 9,9 % | |
| Totalrentabilitet | 4,8 % | −35,9 % | 35,5 % | |
| Egenkapitalandel | 23,3 % | −5,5 % | 22,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,38 | 0,91 | 1,39 | |
| Omsetningsvekst | – | −14,5 % | 186,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 30,7 MNOK | 26,2 MNOK | 75,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,5 MNOK | −3,8 MNOK | 7,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | −4,0 MNOK | 6,9 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | −3,1 MNOK | 5,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK |
| Sum eiendeler | 11,0 MNOK | 10,4 MNOK | 21,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 10,8 MNOK | 10,0 MNOK | 20,8 MNOK |
| Egenkapital | 2,6 MNOK | −0,6 MNOK | 4,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,5 MNOK | −0,7 MNOK | 4,7 MNOK |
| Sum gjeld | 8,5 MNOK | 11,0 MNOK | 16,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 7,8 MNOK | 11,0 MNOK | 14,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6857992.
Videre
Lignende selskaper
- Itel AS indeks 61, nr. 5 757 · sammenlign
- Konkret Entreprenør AS indeks 61, nr. 5 765 · sammenlign
- Ottar Dvergsdal AS indeks 61, nr. 5 768 · sammenlign
- Sinus Elektro AS indeks 61, nr. 5 778 · sammenlign
- Jemo Entreprenør AS indeks 61, nr. 5 779 · sammenlign