Trend Mote AS
Score · regnskapsår 2025
64av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 76 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 700 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 543 av 22 952 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 74 og soliditet 67 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Trend Mote AS ligger 14 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 9,8 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 56,4 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 9,8 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 9,3 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 15,2 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 56,4 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,77 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,29 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | −1,7 % | 4,0 % |
| Omsetning per ansatt | 0,88 MNOK | 0,76 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 64 gjør Trend Mote AS det bedre enn 76 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Trend Mote AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Trend Mote AS har score 64 for 2025, rang 5 543 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 74 mot sammenlignbare, driftsmargin 9,8 % mot median 2,6 %. Konsistens: persentil 68 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 35 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −1,7 % mot median 4,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Trend Mote AS hadde en driftsmargin på 9,8 % og en egenkapitalandel på 56,4 % i 2025, og er nr. 5 543 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 70,8 % til 56,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 6 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 6 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 74 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 67 | vekt 25 % |
| Likviditet | 63 | vekt 15 % |
| Vekst | 35 | vekt 15 % |
| Konsistens | 68 | vekt 15 % |
Varighet: 73 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Trend Mote AS?
Driftsmarginen var 9,8 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 15,2 %.
Hvor solid er Trend Mote AS?
Egenkapitalandelen var 56,4 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 0,77 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Trend Mote AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,29 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Trend Mote AS i Handel?
Trend Mote AS er nr. 5 543 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 700 av 11 289. Omsetningen endret seg −1,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 985446318
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.710)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 5 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 4. februar 2003 23 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Harebakken Senter, Langsæveien 5, 4846 ARENDAL
- Kommune
- Arendal rang 5–10 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 18. desember 2024
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 86 | 69 | 64 | |
| Rang | 912 | 3 651 | 5 543 | |
| Driftsmargin | 11,6 % | 11,4 % | 9,8 % | |
| Totalrentabilitet | 23,5 % | 18,5 % | 15,2 % | |
| Egenkapitalandel | 78,4 % | 70,8 % | 56,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 4,64 | 3,43 | 2,29 | |
| Omsetningsvekst | – | −8,4 % | −1,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,9 MNOK | 4,5 MNOK | 4,4 MNOK |
| Driftsresultat | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK |
| Årsresultat | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,4 MNOK | 2,8 MNOK | 2,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,4 MNOK | 2,8 MNOK | 2,9 MNOK |
| Egenkapital | 1,9 MNOK | 2,0 MNOK | 1,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,8 MNOK | 1,9 MNOK | 1,5 MNOK |
| Sum gjeld | 0,5 MNOK | 0,8 MNOK | 1,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,5 MNOK | 0,8 MNOK | 1,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6594433.
Videre
Lignende selskaper
- Kriho Sko AS indeks 64, nr. 5 541 · sammenlign
- Le'ganz Jessheim AS indeks 64, nr. 5 542 · sammenlign
- Dynamic Products AS indeks 64, nr. 5 544 · sammenlign
- Flisdesign Halden AS indeks 64, nr. 5 545 · sammenlign
- Scandiesel AS indeks 64, nr. 5 546 · sammenlign