Thonipa AS
Score · regnskapsår 2024
91av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 100 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 32 av 11 058 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 60 av 22 221 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 88 og soliditet 99 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Thonipa AS ligger 41 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 11 051 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 9,3 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 98,0 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 9,3 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | 1 009,0 % | 1,8 % |
| Totalrentabilitet | 95,7 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | 98,0 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,02 | 1,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 50,74 | 1,76 |
| Omsetningsvekst | 61,8 % | 2,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 91 gjør Thonipa AS det bedre enn 100 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 058 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Thonipa AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Thonipa AS hadde en driftsmargin på 9,3 % og en egenkapitalandel på 98,0 % i 2024, og er nr. 60 av 22 221 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra −66,2 % til 9,3 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 5 MNOK og 313 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 313 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 5 MNOK |
| P/B | 1,0 | 32 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 9,3 % (median 2,3 %); Egenkapitalandel 98,0 % (median 34,8 %); Likviditetsgrad 1 50,74 (median 1,76).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 17,4 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 88 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 99 | vekt 25 % |
| Likviditet | 99 | vekt 15 % |
| Vekst | 88 | vekt 15 % |
| Konsistens | 75 | vekt 15 % |
Varighet: 73 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Thonipa AS?
Driftsmarginen var 9,3 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 95,7 %.
Hvor solid er Thonipa AS?
Egenkapitalandelen var 98,0 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 0,02 (median 1,23).
Hvordan er likviditeten i Thonipa AS?
Likviditetsgrad 1 var 50,74 i 2024 (median 1,76).
Hvordan står Thonipa AS i Handel?
Thonipa AS er nr. 60 av 22 221 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 32 av 11 058. Omsetningen endret seg 61,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 985087431
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.322)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 11. november 2002 23 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Nedre Strandgate 31C, 6004 ÅLESUND
- Kommune
- Ålesund rang 2–6 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 636700Y335FW6JO6E774 fornyes 19. mars 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 56 | 91 | – | |
| Rang | 8 669 | 60 | – | |
| Driftsmargin | −66,2 % | 9,3 % | −5 827,6 % | |
| Totalrentabilitet | −25,7 % | 95,7 % | 7,5 % | |
| Egenkapitalandel | 80,0 % | 98,0 % | 97,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,22 | 50,74 | 134,96 | |
| Omsetningsvekst | – | 61,8 % | −99,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,9 MNOK | 3,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Driftsresultat | −1,3 MNOK | 0,3 MNOK | −0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | −1,3 MNOK | 31,3 MNOK | 1,9 MNOK |
| Årsresultat | −1,3 MNOK | 31,3 MNOK | 1,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,7 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,8 MNOK | 32,8 MNOK | 35,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,1 MNOK | 32,8 MNOK | 32,2 MNOK |
| Egenkapital | 3,9 MNOK | 32,2 MNOK | 34,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,8 MNOK | 32,1 MNOK | 34,0 MNOK |
| Sum gjeld | 1,0 MNOK | 0,6 MNOK | 1,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,0 MNOK | 0,6 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5844343.
Videre
Lignende selskaper
- Car-X AS indeks 91, nr. 56 · sammenlign
- RL Bil og Eiendom AS indeks 91, nr. 57 · sammenlign
- Consultancy Services Oil Materials AS indeks 91, nr. 58 · sammenlign
- Norwegian Green AS indeks 91, nr. 59 · sammenlign
- Caleo Holding AS indeks 90, nr. 61 · sammenlign