Tryma AS
Score · regnskapsår 2025
65av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 78 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 850 av 12 873 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 421 av 20 338 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 79 og soliditet 93 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Tryma AS ligger 15 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 866 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 57,4 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 81,9 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 57,4 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 55,1 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 12,6 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 81,9 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,22 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,32 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 1,5 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 65 gjør Tryma AS det bedre enn 78 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 873 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Tryma AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Tryma AS har score 65 for 2025, rang 4 421 av 20 338 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 93 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 81,9 % mot median 32,8 %. Lønnsomhet: persentil 79 mot sammenlignbare, driftsmargin 57,4 % mot median 3,5 %.
Svakest: Likviditet: persentil 5 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,32 mot median 1,41.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 3,2 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,32 (median 1,41).
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Tryma AS hadde en driftsmargin på 57,4 % og en egenkapitalandel på 81,9 % i 2025, og er nr. 4 421 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 77,3 % til 57,4 % og egenkapitalandelen steg fra 68,8 % til 81,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 7 MNOK og 8 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 8 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 8 MNOK |
| P/B | 1,0 | 7 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 3,2 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,32 (median 1,41).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 79 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 93 | vekt 25 % |
| Likviditet | 5 | vekt 15 % |
| Vekst | 44 | vekt 15 % |
| Konsistens | 71 | vekt 15 % |
Varighet: 69 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Tryma AS?
Driftsmarginen var 57,4 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 12,6 %.
Hvor solid er Tryma AS?
Egenkapitalandelen var 81,9 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 0,22 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Tryma AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,32 i 2025 (median 1,41). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Tryma AS i Bygg og anlegg?
Tryma AS er nr. 4 421 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 850 av 12 873. Omsetningen endret seg 1,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 984289952
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.221)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 28. februar 2002 24 år i drift
- Aksjekapital
- 0,22 MNOK
- Forretningsadresse
- St. Halvards gate 33, 0192 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 6. november 2024
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.andenes.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 68 | 74 | 65 | |
| Rang | 4 244 | 1 934 | 4 421 | |
| Driftsmargin | 81,6 % | 77,3 % | 57,4 % | |
| Totalrentabilitet | 16,1 % | 15,4 % | 12,6 % | |
| Egenkapitalandel | 62,0 % | 68,8 % | 81,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,50 | 1,88 | 0,32 | |
| Omsetningsvekst | – | 0,0 % | 1,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,8 MNOK | 1,8 MNOK | 1,8 MNOK |
| Driftsresultat | 1,5 MNOK | 1,4 MNOK | 1,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,5 MNOK | 1,4 MNOK | 1,0 MNOK |
| Årsresultat | 1,2 MNOK | 1,1 MNOK | 0,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 9,3 MNOK | 9,3 MNOK | 8,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,6 MNOK | 1,6 MNOK | 0,2 MNOK |
| Egenkapital | 5,8 MNOK | 6,4 MNOK | 7,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 5,5 MNOK | 6,2 MNOK | 6,9 MNOK |
| Sum gjeld | 3,5 MNOK | 2,9 MNOK | 1,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,2 MNOK | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6476733.
Videre
Lignende selskaper
- Tømrermester Andreassen AS indeks 65, nr. 4 418 · sammenlign
- Trondheim Betong AS indeks 65, nr. 4 419 · sammenlign
- Arne Holm Maskin AS indeks 65, nr. 4 422 · sammenlign
- Murmester Stensrud AS indeks 65, nr. 4 424 · sammenlign
- Formtrappan AS indeks 65, nr. 4 426 · sammenlign