Rindals-Tre AS

Org.nr. 984136358 · Rindal · Stiftet 2001 · 19 ansatte

Score · regnskapsår 2023

46av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 41 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 3 009 av 5 108 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 10 584 av 18 347 · Bygg og anlegg

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 40 og soliditet 52 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Rindals-Tre AS ligger 5 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.

Medianscore 51 blant 5 108 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 3,7 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel 36,2 % (median 34,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter34 MNOK19 MNOK
Driftsmargin 3,7 % 5,0 % 43 %
Resultatmargin 3,9 % 4,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 6,8 % 11,6 % 37 %
Egenkapitalandel 36,2 % 34,1 % 53 %
Gjeldsgrad 1,76 1,80 51 %
Likviditetsgrad 1 1,22 1,46 31 %
Omsetningsvekst – 3,3 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt1,78 MNOK1,66 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 46 gjør Rindals-Tre AS det bedre enn 41 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 108 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Rindals-Tre AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Rindals-Tre AS hadde en driftsmargin på 3,7 % og en egenkapitalandel på 36,2 % i 2023, og er nr. 10 584 av 18 347 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 7 MNOK og 14 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,0 MNOK 10,0 10 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,3 MNOK
minus netto gjeld −4,3 MNOK
8,0 14 MNOK
P/B Egenkapital: 7,1 MNOK 1,0 7 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet40 vekt 30 %
Soliditet52 vekt 25 %
Likviditet31 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens62 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Rindals-Tre AS?

Driftsmarginen var 3,7 % i 2023, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,8 %.

Hvor solid er Rindals-Tre AS?

Egenkapitalandelen var 36,2 % i 2023 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 1,76 (median 1,80).

Hvordan er likviditeten i Rindals-Tre AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,22 i 2023 (median 1,46).

Hvordan står Rindals-Tre AS i Bygg og anlegg?

Rindals-Tre AS er nr. 10 584 av 18 347 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 3 009 av 5 108.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
984136358
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (43.320)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
19 registrert 10. juli 2026
Stiftet
20. november 2001 24 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Rindalslina 889, 6657 RINDAL
Kommune
Rindal rang 6–30 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks464966
Rang10 58410 3443 988
Driftsmargin3,7 %3,3 %9,0 %
Totalrentabilitet6,8 %7,4 %16,6 %
Egenkapitalandel36,2 %50,2 %57,2 %
Likviditetsgrad 11,221,311,71
Omsetningsvekst–−25,1 %−4,9 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter33,8 MNOK25,4 MNOK24,1 MNOK
Driftsresultat1,3 MNOK0,8 MNOK2,2 MNOK
Resultat før skatt1,3 MNOK0,9 MNOK2,2 MNOK
Årsresultat1,0 MNOK0,7 MNOK1,4 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler19,6 MNOK12,5 MNOK13,4 MNOK
Omløpsmidler15,3 MNOK8,2 MNOK9,7 MNOK
Egenkapital7,1 MNOK6,3 MNOK7,6 MNOK
Opptjent egenkapital7,0 MNOK6,2 MNOK7,5 MNOK
Sum gjeld12,5 MNOK6,2 MNOK5,7 MNOK
Kortsiktig gjeld12,5 MNOK6,2 MNOK5,7 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5283309.