J H Sterri Eftf AS
Score · regnskapsår 2025
71av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 87 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 933 av 7 414 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 932 av 22 952 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 81 og soliditet 83 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
J H Sterri Eftf AS ligger 20 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 7 414 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 7,6 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 66,7 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 44 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 7,6 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 7,9 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 31,2 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 66,7 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,50 | 1,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,86 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | 5,5 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 2,21 MNOK | 2,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 71 gjør J H Sterri Eftf AS det bedre enn 87 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 414 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- J H Sterri Eftf AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
J H Sterri Eftf AS har score 71 for 2025, rang 2 932 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 83 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 66,7 % mot median 36,3 %. Lønnsomhet: persentil 81 mot sammenlignbare, driftsmargin 7,6 % mot median 3,4 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
J H Sterri Eftf AS hadde en driftsmargin på 7,6 % og en egenkapitalandel på 66,7 % i 2025, og er nr. 2 932 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 5,1 % til 7,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 7 MNOK og 29 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 27 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 29 MNOK |
| P/B | 1,0 | 7 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 81 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 83 | vekt 25 % |
| Likviditet | 55 | vekt 15 % |
| Vekst | 49 | vekt 15 % |
| Konsistens | 68 | vekt 15 % |
Varighet: 72 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er J H Sterri Eftf AS?
Driftsmarginen var 7,6 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 31,2 %.
Hvor solid er J H Sterri Eftf AS?
Egenkapitalandelen var 66,7 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 0,50 (median 1,51).
Hvordan er likviditeten i J H Sterri Eftf AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,86 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står J H Sterri Eftf AS i Handel?
J H Sterri Eftf AS er nr. 2 932 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 933 av 7 414. Omsetningen endret seg 5,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 983447260
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 20 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 9. juni 2001 25 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Hafslovegen 169, 6869 HAFSLO (LUSTER)
- Kommune
- Luster rang 3 av 33 i KOSTRA-gruppe 5
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 77 | 69 | 71 | |
| Rang | 2 626 | 3 650 | 2 932 | |
| Driftsmargin | 5,6 % | 5,1 % | 7,6 % | |
| Totalrentabilitet | 18,1 % | 21,3 % | 31,2 % | |
| Egenkapitalandel | 68,9 % | 65,3 % | 66,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,03 | 1,91 | 1,86 | |
| Omsetningsvekst | – | 8,1 % | 5,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 38,8 MNOK | 41,9 MNOK | 44,2 MNOK |
| Driftsresultat | 2,2 MNOK | 2,1 MNOK | 3,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,2 MNOK | 2,2 MNOK | 3,5 MNOK |
| Årsresultat | 1,7 MNOK | 1,7 MNOK | 2,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 12,4 MNOK | 10,3 MNOK | 11,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 7,7 MNOK | 6,4 MNOK | 6,9 MNOK |
| Egenkapital | 8,5 MNOK | 6,7 MNOK | 7,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 8,5 MNOK | 6,7 MNOK | 7,4 MNOK |
| Sum gjeld | 3,9 MNOK | 3,6 MNOK | 3,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,8 MNOK | 3,3 MNOK | 3,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6995582.
Videre
Lignende selskaper
- Intersport Hammerfest AS indeks 71, nr. 2 921 · sammenlign
- Gyngehesten AS indeks 71, nr. 2 933 · sammenlign
- Twobi AS indeks 71, nr. 2 943 · sammenlign
- Ann Kathrins Motebutikk AS indeks 71, nr. 2 944 · sammenlign
- Nord Gear Norge AS indeks 71, nr. 2 945 · sammenlign