Securitas Technology AS

Org.nr. 983445349 · Oslo · Stiftet 2001 · 388 ansatte

Score · regnskapsår 2025

33av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 13 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Store: 56 av 64 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 478 av 1 867 · Forretningsmessig tjenesteyting

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 9 og soliditet 43 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Securitas Technology AS ligger 16 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025.

Medianscore 49 blant 64 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025: driftsmargin −0,5 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 19,7 % (median 20,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter764 MNOK904 MNOK
Driftsmargin −0,5 % 3,5 % 11 %
Resultatmargin −0,4 % 3,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 0,0 % 9,2 % 6 %
Egenkapitalandel 19,7 % 20,3 % 43 %
Gjeldsgrad 4,09 3,93 43 %
Likviditetsgrad 1 1,17 1,09 63 %
Omsetningsvekst 4,1 % 5,1 % 41 %
Omsetning per ansatt1,97 MNOK3,73 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 33 gjør Securitas Technology AS det bedre enn 13 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (64 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Securitas Technology AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Oppsummert analyse

Securitas Technology AS har score 33 for 2025, rang 1 478 av 1 867 i sektoren.

Sterkest: Likviditet: persentil 63 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,17 mot median 1,09.

Svakest: Lønnsomhet: persentil 9 mot sammenlignbare, driftsmargin −0,5 % mot median 3,5 %. Konsistens: persentil 26 mot sammenlignbare.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Securitas Technology AS hadde en driftsmargin på −0,5 % og en egenkapitalandel på 19,7 % i 2025, og er nr. 1 478 av 1 867 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −7,0 % til −0,5 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 73 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −2,5 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −4,2 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 73,0 MNOK 1,0 73 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −0,4 % (median 3,7 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −0,5 % (median 3,5 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −3,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet9 vekt 30 %
Soliditet43 vekt 25 %
Likviditet63 vekt 15 %
Vekst41 vekt 15 %
Konsistens26 vekt 15 %

Varighet: 44 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Securitas Technology AS?

Driftsmarginen var −0,5 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 0,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Securitas Technology AS?

Egenkapitalandelen var 19,7 % i 2025 (median 20,3 %). Gjeldsgraden var 4,09 (median 3,93).

Hvordan er likviditeten i Securitas Technology AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,17 i 2025 (median 1,09).

Hvordan står Securitas Technology AS i Forretningsmessig tjenesteyting?

Securitas Technology AS er nr. 1 478 av 1 867 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 56 av 64. Omsetningen endret seg 4,1 % fra året før.

Offentlige kontrakter

Tildelte kontrakter siden 2024
14
Sum tildelt verdi siden 2024
2,4 MNOK
1 kontrakter uten oppgitt verdi er ikke med i summen.
Rammeavtaler
11
Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
DatoOppdragsgiverKunngjøring VerdiCPV
1. oktober 2026 UNIVERSITETET I INNLANDET Rammeavtale på adgangskontrollsystem 3,7 MNOK (rammeavtale) 79713000
1. januar 2026 UNIVERSITETET I BERGEN ANSK-25-0564 Løpende tjenestekontrakt alarmmottak 0,0 MNOK 79700000
4. juli 2025 Trondheim kommune Pasientvarslingsanlegg 210,0 MNOK (rammeavtale) 33195000
9. september 2024 UNIVERSITETET I BERGEN ANSK-23-0131 Tjenesteavtale tekniske sikkerhetsanlegg verdi ikke oppgitt 75000000
8. august 2024 Nord Universitet Adgangskontroll og kameraovervåkning verdi ikke oppgitt 42961000
15. mai 2024 Forsvarsbygg R01254 - Elektroniske sikringstjenester - Distrikt Innlandet verdi ikke oppgitt 32330000
15. mai 2024 Forsvarsbygg R01255 - Elektroniske sikringstjenester - Distrikt Vestland verdi ikke oppgitt 32330000
15. mai 2024 Forsvarsbygg R01256 - Elektroniske sikringstjenester - Distrikt Sørvest verdi ikke oppgitt 32330000
15. mai 2024 Forsvarsbygg R01257 - Elektroniske sikringstjenester - Distrikt Romerike, Oslo og Oslofjord verdi ikke oppgitt 32330000
15. mai 2024 Forsvarsbygg R01253 - Elektroniske sikringstjenester - Distrikt Trøndelag verdi ikke oppgitt 32330000

Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.

Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.

Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
983445349
Org.form
AS
Sektor
Forretningsmessig tjenesteyting (80.090)
Morning selskapsklasse
Store
Ansatte
388 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
30. mai 2001 25 år i drift
Aksjekapital
3,84 MNOK
Forretningsadresse
Bøkkerveien 5, 0579 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.stanleysecurity.no/

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks683033
Rang4051 5681 478
Driftsmargin3,4 %−7,0 %−0,5 %
Totalrentabilitet9,4 %−14,5 %0,0 %
Egenkapitalandel26,6 %21,1 %19,7 %
Likviditetsgrad 11,261,191,17
Omsetningsvekst–−5,6 %4,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter776,4 MNOK733,3 MNOK763,5 MNOK
Driftsresultat26,6 MNOK−51,2 MNOK−4,2 MNOK
Resultat før skatt25,4 MNOK−55,9 MNOK−3,2 MNOK
Årsresultat19,8 MNOK−43,6 MNOK−2,5 MNOK
Finanskostnader3,0 MNOK7,1 MNOK3,1 MNOK
Sum eiendeler302,8 MNOK336,8 MNOK371,1 MNOK
Omløpsmidler279,9 MNOK317,3 MNOK355,7 MNOK
Egenkapital80,5 MNOK71,0 MNOK73,0 MNOK
Opptjent egenkapital75,1 MNOK65,7 MNOK67,6 MNOK
Sum gjeld222,4 MNOK265,8 MNOK298,2 MNOK
Kortsiktig gjeld222,4 MNOK265,8 MNOK302,9 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7087533.