OL TO VVS AS

Org.nr. 983232108 · Vennesla · Stiftet 2001 · 41 ansatte

Score · regnskapsår 2025

66av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 81 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 333 av 1 763 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 124 av 20 339 · Bygg og anlegg

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 89 og soliditet 51 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

OL TO VVS AS ligger 16 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 1 762 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 12,0 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 31,0 % (median 30,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 28. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter122 MNOK91 MNOK
Driftsmargin 12,0 % 4,5 % 88 %
Resultatmargin 12,0 % 4,5 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 30,5 % 11,4 % 90 %
Egenkapitalandel 31,0 % 30,5 % 51 %
Gjeldsgrad 2,23 2,23 50 %
Likviditetsgrad 1 1,43 1,38 54 %
Omsetningsvekst 13,4 % 6,8 % 61 %
Omsetning per ansatt2,99 MNOK2,53 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 66 gjør OL TO VVS AS det bedre enn 81 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 763 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • OL TO VVS AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Oppsummert analyse

OL TO VVS AS har score 66 for 2025, rang 4 124 av 20 339 i sektoren.

Sterkest: Lønnsomhet: persentil 89 mot sammenlignbare, driftsmargin 12,0 % mot median 4,5 %. Konsistens: persentil 62 mot sammenlignbare.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

OL TO VVS AS hadde en driftsmargin på 12,0 % og en egenkapitalandel på 31,0 % i 2025, og er nr. 4 124 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 38,5 % til 31,0 % og driftsmarginen steg fra 9,0 % til 12,0 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 15 MNOK og 141 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 11,4 MNOK 10,0 114 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 14,6 MNOK
minus netto gjeld −23,6 MNOK
8,0 141 MNOK
P/B Egenkapital: 15,2 MNOK 1,0 15 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet89 vekt 30 %
Soliditet51 vekt 25 %
Likviditet54 vekt 15 %
Vekst61 vekt 15 %
Konsistens62 vekt 15 %

Varighet: 65 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er OL TO VVS AS?

Driftsmarginen var 12,0 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 30,5 %.

Hvor solid er OL TO VVS AS?

Egenkapitalandelen var 31,0 % i 2025 (median 30,5 %). Gjeldsgraden var 2,23 (median 2,23).

Hvordan er likviditeten i OL TO VVS AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,43 i 2025 (median 1,38).

Hvordan står OL TO VVS AS i Bygg og anlegg?

OL TO VVS AS er nr. 4 124 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 333 av 1 763. Omsetningen endret seg 13,4 % fra året før.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
983232108
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Bygg og anlegg (43.221)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
41 registrert 10. september 2026
Stiftet
5. april 2001 25 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Vigeland Brugs veg 1, 4708 VENNESLA
Kommune
Vennesla rang 15–31 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Daglig leder
Morten Omdal
Styrets leder
Ronald Karlsen-Lilleberg
Styremedlem
Ole Fjermedal
Styremedlem
Cathrine Bjerland Gunvaldsen
Revisor
Pricewaterhousecoopers AS
Regnskapsfører
Merkant AS

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks567266
Rang7 5902 3294 124
Driftsmargin6,4 %9,0 %12,0 %
Totalrentabilitet18,0 %25,3 %30,5 %
Egenkapitalandel26,6 %38,5 %31,0 %
Likviditetsgrad 11,421,721,43
Omsetningsvekst–9,0 %13,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter99,1 MNOK108,0 MNOK122,4 MNOK
Driftsresultat6,4 MNOK9,7 MNOK14,6 MNOK
Resultat før skatt6,2 MNOK9,5 MNOK14,7 MNOK
Årsresultat4,8 MNOK7,3 MNOK11,4 MNOK
Finanskostnader0,3 MNOK0,3 MNOK0,2 MNOK
Sum eiendeler35,6 MNOK38,9 MNOK49,2 MNOK
Omløpsmidler34,2 MNOK38,1 MNOK48,4 MNOK
Egenkapital9,5 MNOK15,0 MNOK15,2 MNOK
Opptjent egenkapital9,4 MNOK14,9 MNOK15,1 MNOK
Sum gjeld26,1 MNOK23,9 MNOK34,0 MNOK
Kortsiktig gjeld24,0 MNOK22,1 MNOK34,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 7098281.